Ana sayfa Haberler Şenlik Operasyonları 2019: Büyük Kutular

Şenlik Operasyonları 2019: Büyük Kutular

0
PAYLAŞ

World of Tanks’ın artık gelenekselleşen Şenlik Operasyonları 3. yılına geldi. Bu seneki Şenlik Operasyonunda Büyük Kutular var. Premium Dükkan’dan parayla satın alabileceğiniz Büyük Kutular içerisinden kesin olarak iki adet süs ve 250 altın çıkıyor. Bu üç ürüne ek olarak E 25, Skorpion G ve Defender gibi tanklar kadar giden büyük ödüller de var. Peki, Skorpion G veya Defender sahibi olmak için bu kumara girmeye değer mi? Gelin, bunun cevabını arayalım.

Wargaming’in Şenlik Operasyonları 2019 için satışa sunduğu Büyük Kutular geçen seneki fiyatlardan biraz daha yüksek. Bunda elbette ki Euro’daki artışın etkisi var. Büyük Kutular, Premium Dükkan’da setler halinde yer alıyor ve şu an için 3’lü kutular 34,91 TL’den, 11’li kutular 116,60 TL’den, 25’li kutular 233,26 TL’den, 75’li kutular 583,28 TL’den satışa sunuluyor. Bu kutuların her birinden kesin olarak üç ürün çıkıyor: 1 adet 5. seviye süs, 1 adet rastgele seviye süs ve 250 altın. Bu üç ürüne ek olarak dördüncü ürün olarak altın, premium gün, tank gibi ödüller çıkabilir. Bu tamamen sizin şansınıza veya World of Tanks diliyle konuşacak olursam RNG’nize bağlı.

Hemen hemen hepinizin bildiği üzere, Wargaming yetkilileri Büyük Kutular ve içinden çıkan ödülleri göstermek için Topluluk Katılımcılarına 200 adet Büyük Kutu yolladı ki, Büyük Kutular’dan ücretsiz olarak alan katılımcılar arasında bende varım. 200 adet kutu açtım ve 1 adet Skorpion G, 1 adet Defender, 1 adet E 25 kazandım. Tüm 5. seviye tankları kazandım ama 200 kutudan Wargaming’in yeni hormonlu tankı IS-3A çıkmadı. Bunun dışında 143 günlük premium ve teknoloji ağacındaki tüm tankları satın alacak kadar altınım var. Bende Object 252U vardı, dolayısıyla Defender olması da pek bir şeyi değiştirmedi ama yine de kendim için mutluyum. Büyük resme baktığımda da bir mutsuzluk hali var, çünkü oyunun iyi yöne doğru gitmeyeceği bir gerçek.

6. kutuda Rheinmetall Skorpion G çıktı

Wargaming yetkilileri her sene olduğu gibi bu sene de bol keseden ödül dağıtıyor. Kutulardan çıkan şeylerin bedeli kutunun bedelinden çok yüksek. Kutulardan sürekli altın, premium gün ve kredi çıkıyor, evet ama bunlar oyunda premium mermi olarak size geri dönecek. Bunun dışında sürekli güçlü tankların oyuna gelmesi de karşılaşma ayarları bakımından bir sorun yaratacak, çünkü oyuncular kutudan çıkan Defender, Skorpion G ve E 25 gibi tankları sürekli denemek isteyecek. O yüzden önümüzdeki 1 aylık süreçte karşılaşma ayarları ve premium mermi konusunda sıkıntı yaşayacağımızı söyleyebilirim. Bunun dışında, farklı bir konu daha var.

Ohzman, MrBotosh gibi Türk topluluk katılımcıları dışında, Dakillzor, Circon, Skill4ltu gibi topluluk katılımcıları da canlı yayında kutu açtı. World of Tanks Türkçe forumda, Facebook gruplarında veya Discord kanallarında “sadece 3 kutu aldım, ilk kutudan Defender çıktı” diyen oyuncular var. Canlı yayınları ve diğer oyuncuların söylediklerini dinleyen oyuncular tank çıkarmanın gazıyla kutulara asıldılar ama birçoğu bu tankları alamadı. Bakın, bu cümleden sonra söyleyeceklerim çok önemli. Sakın gaza gelmeyin! Bir oyuncunun ilk kutudan Defender çıkartması sizin de ilk kutudan Defender çıkartacağınız anlamına gelmez. Ben 200 kutu açtım ve birer tane Defender, Skorpion G ve E 25 çıktı. Kalan 197 kutuda 5. seviye tank, altın veya premium gün çıktı. Dolayısıyla sizlere tavsiyem tank çıkartmak için kutu almayın! Altın ve premium güne ihtiyacınız varsa bu kutulardan alabilirsiniz ama tank çıkartmak için hiç girişmeyin.

Hesabımda Object 252U vardı, şimdi Defender da oldu.

World of Tanks’ın Premium Dükkan’da sunduğu büyük kutular bir tür kumar, çünkü karşılığında ne çıkacağını bilemiyorsunuz. 3’lü kutudan Defender da çıkabilir, 75’li kutudan hiçbiri de çıkmayabilir. Bu kumara girmek istiyor musunuz? Bu sizin kararınız. Benim size tek önerim, tank açmak için değil altın karşılığını almak için kutu alın, yoksa hayal kırıklığına uğrayan siz olursunuz.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇