Ana sayfa Haberler Skoda T 27 İncelemesi

Skoda T 27 İncelemesi

0
PAYLAŞ

8. seviye Çek premium orta tankı Škoda T 27, Premium Dükkan’da satışa sunuldu! Elbette ki her yeni tankla birlikte oyuncuların aklında hep aynı sorular var: Škoda T 27 nasıl bir tank, Škoda T 27 ile nasıl oynanmalı, Škoda T 27 iyi tank mı? Tüm bu soruların cevabını merak edenler için, işte karşınızda Škoda T 27 incelemesi!

Çek tankı Škoda T 27; şarjörlü topu ve hareketliliğiyle yüksek seviyede yer alan Çek orta tankları Škoda T 50 ve TVP T 50/51’i andırıyor. “Gerçekte Škoda T 27 nasıl tank?” diye aklında soru olanlar için belirtmekte fayda var. Polonya ve İtalya teknoloji ağaçlarında yer alan birçok tank gibi Škoda T 27 de gerçekte hiç olmadı. Tank hiç üretilmedi, prototipi test edilmedi, taslakları çizilmedi, belgelerde bile adı geçmedi. Škoda T 27 tıpkı E50 M gibi, World of Tanks’ın uydurduğu tanklar arasında yer alıyor. Gerçekte hiç olmadığını biliyoruz, peki oyundaki hali nasıl?

Škoda T 27’nin iki özelliği dikkat çekiyor: şarjörlü topu ve hareketliliği. Tankın topuyla başlayalım.

Škoda T 27, 8,8 cm’lik vz. 41N A topunu kullanıyor. Tankın deliş gücü standart mühimmat AP’de 202 mm, özel mühimmat APCR’da 242 mm’ye kadar ulaşıyor. Tankın 24 saniye yükleme süresine sahip şarjöründe 3 mermi bulunuyor ve mermiler arası geçiş süresi 1,8 saniye olarak dikkat çekiyor. Her bir merminin ortalama 240 CP hasar değerine sahip olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda tankın 3,6 saniye gibi kısa bir sürede 720 CP hasar verebileceğini söyleyebiliriz. Hasar anlamına iyi olsa da top kullanımı açısından biraz sıkıntılı bir tank. Tankın 0,38 m’lik isabetliliği, 2,2 saniyelik nişan alma süresi ve yüksek hareket halinde dağılım değerleriyle buluşunca tankın orta-uzak mesafedeki etkinliği azalıyor. Tankın bir güzelliği standart AP mermisinin çok ucuz olması, böylece attığınız her hasar size iyi bir kar bırakacaktır. Tankın Hareketlenmesine geçelim.

Škoda T 27’nin 40 tonluk ağırlığı, 900 beygir güç üreten motorla buluşunca ortaya 22,5’lik özgül güç değeri çıkıyor. Özgül güç bakımından 8. seviye orta tanklar arasında ilk 10’da yer alan Škoda T 27’nin azami hıza kısa sürede ulaşabileceğini söyleyebiliriz. Tankın gövde dönüş hızı 44 derece, kule dönüş hızı 40 derece olarak görünüyor. Bu iki istatistik ayrı ayrı çok etkileyici olmasa da bir araya gelince seviyesindeki en hareketli tanklardan biri haline geliyor. Tankın hareketlenmesi gayet yeterli fakat zemin direncinin yüksek olması, tankın farklı zeminlerdeki dönüş hızını kötü etkiliyor. İyi yanları şarjörlü topu ve hızlanması, peki diğer özellikleri nasıl?

Škoda T 27’nin gövde zırhı 65/40/40 mm, kule zırhı 100/100/100 mm kalınlığa ulaşıyor. Kuleden arada sırada mermi sekebilir fakat gövde için aynı şeyi söylemek imkansız. Tankın silüeti oldukça yüksek. Tankın boyutları, Progetto 46 ve T-44 gibi görünmesine rağmen Centurion I ve Lorr. 40 t boyutlarında olacağını söyleyebilirim, bu da tankın kocaman ve zırhsız bir gövdeye sahip olduğu anlamına geliyor. Tankın zırhı neredeyse yok. Bunun dışında görüş mesafesi de seviyesine göre oldukça kısıtlı. Tankın 380 metrelik görüş mesafesi optik ve sarf malzemeleriyle maksimum görüş mesafesine ulasşa da seviyesindeki orta tanklara oranla gayet yetersiz kalıyor.

Škoda T 27 nasıl tank? Škoda T 27, takım arkadaşlarının düşmanı meşgul tutarken bir anda arkasında bitip 3,6 saniyede 720 CP hasar verebileceğiniz bir tank. Bu da biraz kaçak oynamanız gerektiği anlamına geliyor, dolayısıyla bu tankla oynayacaklar için vur-kaç ana taktiğiniz olsun. Asıl soruya geçelim.

Değer mi? Oyunda Progetto 46 gibi bir tank varken bu tankı almak için yeterli bir neden bulamıyorum. Progetto her bakımdan Škoda T 27 daha iyi bir tank. Progetto 46; daha yüksek dakika başı hasara, daha yüksek deliş gücüne, daha yüksek görüş mesafesine, daha kısa nişan alma süresine, daha iyi isabetliliğe ve daha iyi top kullanımına sahip. Progetto 46-Škoda T 27 kıyasında Škoda T 27 lehine olan tek şey özgül güç, fakat Škoda T 27’nin zemin direnci daha kötü olduğu için orta ve sert arazide Progetto daha avantajlı bir hareketlilik kazanıyor. Garajınızda Progetto 46 varsa, bu tankı satın almak için tek neden yüksek seviye Çek tankları için daha doğru bir mürettebat dizilimiyle oynamak olabilir. Çünkü Škoda T 40’taki 5 mürettebat, TVP T 50/51’in 4 mürettebatıyla uyum içinde değil.

Škoda T 27’nin bir güzel özelliği, tankından Progetto 46’da olduğu gibi maratonla verilecek olması. Fazladan bir premium tank almak için 10 gün boyunca sürecek Çek görevlerini tamamlamanız yeterli olacaktır.
Düzeltme: Çek görevleriyle tankı değil, Skoda T 27 stili alabilirsiniz. Progetto varken tankı almanıza gerek yok.

Son zamanlarda yaptığım gibi iyi, kötü, çirkin özellikleriyle yorumlayayım.

İyi
• Potansiyel hasarı
• -8 derecelik top eğimi
• Hareket kabiliyeti
• Mermi başına kredi

Kötü
• Görüş mesafesi
• Top kullanımı

Çirkin
• Yüksek silüeti