Ana sayfa Haberler Soru & Cevap (14.11.2018) #1

Soru & Cevap (14.11.2018) #1

0
PAYLAŞ

World of Tanks’tan kreatif direktör Andrey Bitletsky, yayın direktörü Max Chuvalov ve yayın yardımcı direktörü Artem Safronov, Reddit’te bir soru&cevap etkinliğine katıldılar. Etkinlik sırasında Kuzey Amerika Bölgesi Ürün Direktörü SenatorRatbat ve Topluluk Yöneticisi CabbageMechanic de World of Tanks yetkilerine yardımcı oldu. Sorular ve cevapları şu şekildeydi.

Alman teknoloji ağacının iyileştirilmesi konusundaki dedikoduların gerçeklik payı var mı?
Andrey Bitletsky: 2019’da tüm ülkelerin teknoloji ağaçlarını gözden geçirmeyi planlıyoruz. Sıra Almanlara da gelecek.

Alman teknoloji ağacına biraz ilgi göstermeyi düşünüyor musunuz? Alman tanklarını çok seviyorum ama şu anki durumda -Maus’u ayrı tutarak söylüyorum- 10. seviye Alman tankları klan savaşlarında pek seçilmiyor.
AB: Evet ama sadece Almanlarla sınırlı kalmayacağız.

Sıralamalı Savaşlarda 2, Rastgele Savaşlarda 3, Büyük Savaşlarda 4 topçu sınırlaması var. Savaşlardaki topçu sayısını düşürmeyi planlıyor musunuz?
AB: Şu anda bunu yapmak gibi bir niyetimiz yok. Yine de farklı fırsatları araştırıyoruz, mesela dün (salı) oyuna gelen 8. seviye Büyük Savaşlarda 3 topçu sınırı bulunuyor. Dataları analiz ettiğimizde bunun ne gibi sonuçları olduğunu göreceğiz.

Süper Test’te T-50-2’yi gördüm ve merak ediyorum. Aufklärungspanzer Panther tekrar oyuna gelir mi? Gelecekse de bu tankla 1000’den fazla maç yapmış bir oyunculara özel olarak 105 mm’lik troll topu da ekler misiniz lütfen?
AB: Bunu gerçekten denedik, fakat şu ana kadar elimizde olanlar bizi pek mutlu edecek sonuçlar değildi ama denemeye devam edeceğiz.

Gerçi, oyunu uzun zamandır oynayanlara bir sürprizimiz olacak çünkü yakın zamanda yepyeni bir Alman hafif tankını duyuracağız.

Ön Cephe kipi için çalıştığınızı ve bunu 2019’un başlarında getirmeyi planladığınızı biliyorum. Bununla ilgili seviye, harita veya başka herhangi bir detay paylaşabilir misiniz?
Max Chuvalov: Ön Cephe kipini 2019’da yayınlamak için canla başla çalışıyoruz. Şimdilik 2019’un ilk yarısında yayınlayacağız gibi duruyor. Aralık ayındaki WGFest’te Ön Cephe’yle ilgili yeni bilgileri paylaşacağız.

Amerikan teknoloji ağacını genişletme planınız var mı?
AB:
Şu ana kadar oyuna eklemediğimiz araçlarla ilgili bilgileri arıyoruz ve elimizde yeni araçlarla ilgili bilgi olursa bunu kesinlikle yaparız. Şimdilik elimizde sadece birkaç tankın bilgisi var. Elinizde yeni tanklar, ağaç prototipler, çizimler, teknik dokümanlar gibi şeyler varsa bizi de bilgilendirin. Ciddiyim.

Düşük seviye tank dengelemeleriyle ilgili bir tarih verebilir misiniz?
AB:
Tarih veremem ama bunu yapacağız.

Premium mermileri yeniden dengelemek için yaptığınız çalışmalarda ne durumdasınız? Bununla ilgili bir tarih verebilir misiniz?
MC:
Şu anda bununla ilgili çalışmalar sürüyor ama WGFest’te bilgilendirme olacak.

Wargaming gibi şirketlerin elinde başarıları ölçen birtakım metrikler olduğunu farz ediyorum. Şu anda oyunun sağlıklı ve popüler olduğunu düşünüyorsanız bu yönde baktığınız metrikler nelerdir ve bunları nasıl ölçümlüyorsunuz? Şu anki metrikler beklentilerinizle ters yöndeyse bunları düzenlemek için neler yapmayı planlıyorsunuz? Ya da metrikler planladığınız gibi gidiyorsa oyunu daha popüler hale getirmek ve oyuncu sayısını artırmak için planlarınız neler?
MC:
Haklısınız. Sizi izliyoruz! Şaka bir yana, hem topluluğun görüşlerini hem de oyunla etkileşim gibi sağlıklı metriklere dikkat ediyoruz. Oyuncuların; aktivitelere, güncelleştirme ve yeniliklere nasıl tepki verdiğini izliyoruz. Her zaman neyin yanlış gittiğini anlamaya ve bunu çözmeye çalışıyoruz. Oyuncuların bakış açısından bu oldukça kolay bir iş gibi görünse de, inan bana, bu oyun kolay bir çözümü bulunmayan dev bir ekosistemden oluşuyor. İlk bakışta görünmeyen birbirine bağlı düzinelerce şey var. Elimizden geldiğince oyuncuları dinlemeye ve onlarla iletişime geçmeye çalışıyoruz.

Şu anda 10 seviyeler arasındaki güç dengesizliğini dengelemek için bir planınız var mı?
AB: Evet ama sadece 10. seviyelerle sınırlı olmayacak.

Soru&Cevap ikinci bölümüyle devam edecek. Bu arada destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇