Ana sayfa Haberler Soru & Cevap (21.12.2018)

Soru & Cevap (21.12.2018)

0
PAYLAŞ

Yıl bitmeden World of Tanks ekibiyle topluluk katılımcıları grubumuzda ufak bir soru&cevap etkinliği yaptık. Aslında biz 2019’da neler olacağıyla ilgili sorular sorduk, yeni gelecek güncellemeyle ilgili endişelerimizi dile getirdik. World of Tanks ekibi de bu soruları cevapladı.

Özel Mühimmat Değişiklikleri
Şu anda E 100, IS-4, Maus ve Type 5 gibi zırhlı ağır tankların savaş etkinlikleri, aynı seviyedeki diğer ağır tanklarla benzer seviyede yer alıyor, yani mükemmel bir performans sergilemiyorlar. Evet, bu araçlar mermi sektirme konusunda çok iyiler ama zaten bu tanklar bunun için tasarlandı. Özel mühimmat değişikliğiyle birlikte bu tankların savaş meydanındaki dayanıklılığı artacak ama özel mühimmatın deliş gücü aynı kalacak. Bu değişikliklerden sonra, bu araçlar özel mühimmatlardan %25-30 oranında daha az hasar yiyecekler ve bu mermilerden alınan toplam hasar biraz azalacak. Düşüş savaş meydanındaki duruma bağlı olacak.

Sonuç olarak evet, bu tanklar direkt değil dolaylı bir iyileştirmeden geçmiş olacaklar. Bu iyileştirmenin hacmi savaş meydanındaki duruma göre değişecek fakat bu iyileştirme, tankların onlar için belirlediğimiz çizgiden öteye gitmemesi şeklinde olacak. Test sonuçlarına göre bu tarz araçları yakından takip edeceğiz ve onlar için planladığımız rollerden daha güçlü etkiye sahip olurlarsa ona göre reaksiyon alacağız.

Topçular (KMT Sınıfı)
Evet, topçuların şok mekaniklerinin oyuncular açısından bir sorun olduğunun farkındayız. Şu anda bu konsept üzerinde çalışıyoruz ve bunu nasıl çözebileceğimize dair farklı fikirlerimiz var. Detay vermek için henüz çok erken, çünkü her şeyden önce özel mühimmat dengelemelerinin sonuçlarını beklemek ve buna bağlı tüm sorunları çözmek zorundayız. Özel mühimmat dengelemelerinden sonra orta sınıftaki tankları düzenleyeceğiz, ancak bundan sonra topçu sınıfı dengelemeleri için çalışmaya başlayabiliriz.

Type 4 Heavy ve Type 5 Heavy
Bu tanklar, özel mühimmat dengelemeleriyle değişecekler. Bu değişikliklerden sonra bile bu tanklar yeterli olmazsa yüksek seviye tank dengelemeleri sırasında bunlara tekrar bakacağız.

Dağ Keçiciliği
Haritada tekerlekli araçların ulaşabileceği tüm alanları tasarım ekibimizle ortak çalışarak kapatacağız. Harita değişikliklerini tekerlekli araçları oyuna sunduğumuzda yayına alacağız. Birçok oyuncumuz dağa tırmanacak alanları bulma konusunda oldukça iyi olduğu için kaçırdığımız noktalar olabilir. Herhangi bir durumda, bu tarz alanları bize gönderin ki tasarım ekibimizle konuşup bunları da kapatalım.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇