Ana sayfa Haberler Soru&Cevap (22 Ağustos 2017)

Soru&Cevap (22 Ağustos 2017)

1
PAYLAŞ

rykoszet.info adresinde Wargaming’in yetkili isimlerinden Anton Pankov’la bir soru&cevap etkinliği yayınlandı. Başlangıç seviyesindeki Lehçe dilimin bana verdiği yetkiye dayanarak söyleşiyi çevirdim. Aşağıdaki gibidir.

Çin Tank Avcıları
Çin tank avcıları dalı hatırlayacağınız üzere sadece Çin sunucusu için hazırlanmıştı. Bu tanklar diğer sunuculara da gelecek çünkü oyuncular bu konuda çok istekliydi. Şimdilik herhangi bir değişiklik düşünmüyoruz, fakat bu araçların istatistiklerini hem Çin sunucusunda hem de diğer sunucularda takip edeceğiz. Tek fark Çin’deki sunucumuzda 9. seviye premium tank avcısı var ki, biz Çin dışındaki sunucularda en fazla 8. seviye premium tank kullanıyoruz.

Çin Sunucusu
Tüm bu olağanüstü olaylar Çin sunucusunda oluyor, çünkü bu sunucu farklı bir şekilde yönetiliyor. Çin’deki World of Tanks sunucuları Çinli bir şirket tarafından yönetiliyor ve bu şirket de bizden farklı tanklar istiyor. Bu farklı tanklar ve özel içerikler olmadan tank oyunumuz Çin’de bu kadar popüler olmazdı. Waffentrager E-100 tankı, Çin’deki bağlılık programımız kapsamında verilecek pahalı bir tank olacak. Bu kadar pahalı bir tanktan kâr etmemizi engelleyecek nefret dalgasının farkındayız. Ama Çin sunucusu için bu gayet normal bir durum. Çin’de altın kullanıcı ismi sunan VIP premium hesaplar ve konsiyerj servisimiz olmadan Çinli oyuncular tatmin olmazdı. Farklı sunucularda farklı hizmetler sunuyoruz.

Araç Dengelemeleri
Şimdi yapıyoruz çünkü aslında dengeleme için çok iyi bir zaman. Şu ana kadar bildikleriniz dışında fazlası da olacak. Bununla ilgili bilgiler geldikçe Grille 15 hakkında komplo teorileri ortaya çıktı. Neler yapılacağı hakkında elimizde birkaç seçenek var, fakat yeni yıldan önce sunmayı düşünmüyoruz. Sovyet tankları hakkında da farklı planlar var, ama kesin olan bir şey var ki bir şey değişse bile IS-4 kalacak. Farklı değişiklikler getirmeyi planlıyoruz, bunlardan biri de iki topa sahip ST-II tankı.

Sovyet Tank İyileştirmeleri
Anton’un bu konudaki kişisel düşüncesi, IS-7 şu anda WZ-111 5A’nın gerisinde kaldı. Bu tanka gelecek iyileştirmeyle IS-7 daha rahat bir oynanış sunacak. Bunun dışında değişikliklerin oyuna nasıl yansıdığını izlememiz gerekecek.

9.20.1 Güncellemesi ve Sonrası
Gelecek yılın Şubat ayına kadar olacak güncellemelerde araç dengelemeleri ön planda olacak. Aynı zamanda oyuna yeni kipler ekleyeceğiz. Sıralamalı Savaşlar ve 30’a 30 Büyük Savaşlar bunlardan bazıları.

SMM* (Sınırlı Matchmaking) Olan Tanklar
Öyle ya da böyle, smm olan premium tanklar değişmek zorundalar. Sonuç ne olursa olsun, memnun olmayacak birçok oyuncu olacak ve biz de bu konuda seçenekleri genişletmeyi düşünüyoruz. Algoritmalara sürekli istisna ekliyoruz ve tıpkı diğer istisnalar gibi SMM tankların istisnalarını da eklemeye devam edersek sunucularda istenmeyen anomaliler çıkabilir. Bunun dışında, bu tankları tekrar elden geçirebiliriz veya geri alıp oyuncuların zararlarını karşılayabiliriz. Tüm bunlar şu an teori düzeyinde, henüz karar verilmedi.

* Sınırlı matchmaking tam Türkçe karşılığı olmasa da Sınırlı Karşılaşma Ayarları olan tanklar gibi garip bir çeviri yapabiliriz. Burada kastedilen IS-6, E25, Panther/M10, T26E4, FCM 50 t gibi +1 seviye maçlara giren tanklardır. Normal bir tank -2/+2 seviye maçlara girerken bu tanklar en fazla bir üst seviyenin tanklarıyla karşılaşırlar.

B-C 25 t:
HD modele geçtikten sonra tankın topunu değiştirmeyi düşündük ama eski topla devam etmeye karar verdik. Şu anki B-C 25 t modeli, öncekine göre biraz daha büyük fakat tamamen tarihsel.

Kişisel Reyting
Şu anki hesaplama yöntemimizin modası geçti. Bunu güncellemek, yeniden hesaplamak ve uygun bir halde Onur Listesine eklemek gerek. Biz, oyuncuların birtakım istatistiki göstergelere göre karar vermesini istemiyoruz. Oyuncuların kazandıkları madalyalarla ilgili güncellemeler olacak, oyuncular göstermek istemedikleri madalyaları diğer oyunculardan gizleyebilecekler.

İstatistikleri Gizlemek ve Modları Kaldırmak
Mod portalı, alfa testlere açıldı. Bu portalın sunucuyla uyumu üzerinde çalışıyoruz, herhangi bir dış müdahale sunucunun hızını etkileyebilir. Oyuncuların kullanıcı adlarını veya istatistiklerini gizlemeyi düşünmüyoruz. Çünkü oyuncuların sosyalleşmesi çok önemli. Şu anda hala chat özelliğinin herkese açılmasına karşıyız. Takımlar arasındaki iletişimini kaldırdık, bu iyi mi yoksa kötü mü, zaman bize gösterecek.

Sıralamalı Savaşlar
Bunu değiştirmenin birçok yolu olduğunu düşünüyoruz, rütbeler arasında değişiklik yapmak bunlardan biri olabilir.

Takım Arkadaşına Hasar
Takım arkadaşına hasar verme özelliğini Sandbox sunucularında kaldırmayı düşünüyoruz. Verilecek ceza hakkında herhangi bir endişeye yer bırakmayacak en mantıklı ve sade çözümün bu olduğuna inanıyoruz. Yine de takım arkadaşına hasar verme özelliği oyunun ekonomisi etkileyen ve oyun deneyimiyle gelişen bir özellik. Bunu değiştirmesi göründüğünden daha zor ama yine de deneyeceğiz.

Bu ve bu gibi haberlerin devamı için aşağıdaki reklama tıklayabilirsiniz.