Ana sayfa Haberler Soru&Cevap Derlemesi 12/11/2016

Soru&Cevap Derlemesi 12/11/2016

0
PAYLAŞ

 

sorucevap

Murazor
S: KV-122 oyuna geldiğinde KV-85’in 122mm’lik topu kalacak mı?
C: Şimdilik kalacak.

S: Peki, bu konuşuldu mu?
C: Pek sayılmaz. En azından yakınlarda konuşulmadı

S: 10. seviye ağır tankların (Maus, E 100, Type 5) zırh iyileştirmeleri ne zaman gelecek?
C: 9.17’den sonraki güncellemede gelecek, bu mevzunun aciliyeti var.

S: Peki ya T34? Topu kötü, hareketliliği kötü.
C: Tankın 9. seviye topu bir şekilde dengelenecek.

S: WZ-111’in zırh değişiklikleri hakkında ne diyebilirsin? Özellikle de ön alt zırhı?
C: 112’den daha zayıf olacak.

S: Daha önce, SU-122-44 ve E-25’in karşılaştırıldığı bir videoda SU-122-44 için özel karşılaşma ayarları gerektiğini söylemiştin. Açıkçası SU, 9. seviye maçlar için iyi bir tank değil.
C: SU-122-44’nin tamamen değişmesi lazım ama bu, şimdilik imkansız.

S: 6. seviye orta tank Pz IV Schmalturm’un manevra kabiliyeti ve özgül gücü (9.9 bg/ton) çok kötü. Bunu düzeltmek için herhangi bir şey yapacak mısınız?
C: Bu güncellemede değil.

S: JgTig 8.8 hakkında bir şeyler var mı? Bence tank güzel ama diğer premium tanklar gibi bir iyileştirme alacak mı?
C: Bence JgTig 8.8’in hareketlilik sıkıntısı var, buna bakacağız.

S: İkisinin de aynı fiyattan satılacağını düşünürsek T34 ve T26E5 arasındaki karşılaştırmada T34 kaybediyor. T34’ü işler hale getirmek çok mu zor? Beklersin, nişan alırsın, ateş edersin ve ıskalarsın, sonra 13 saniye dolmasını beklersin ve bu sırada hasar alırsın. Bu, neredeyse hep böyle.
C: T34, daha güçlü bir topa sahip.

S: Süper Test’lerde 2. ve 3. seviye maçlar için bir değişiklik var mı?
C: Yeni karşılaşma ayalarına bakın.

S: Murazor; Object 140, Bat.-Chatillon 25 t, E 50M ve STB-1 gibi tanklar HD olacak mı?
C: Evet, bu tankları HD yapacağız.

S: ST-1’e ZiS-24 topunu vermeyi düşündünüz mü? Tarihsellikten bağımsız olarak düşünecek olursak mantıklı olurdu. Belki de SU-100Y’i iyileştirebilirsiniz. Mesela haritanın diğer ucundan tespit edilmese ve altı ayda bir isabetli atış yapmasa?
C: ST-1 üzerinde çalışıyoruz. SU-100Y’nin de kendi seviyesi için çok tehlikeli bir tank olduğunu söyleyebilirim.

S: Peki, ya T34? Alfa hasarı ve deliş gücü dışında pek bir artısı yok. Stabilizasyonu çok kötü, haraketliliği ve dakika başı hasarı çok düşük.
C: Gerekli görürsek iyileştirme yapabiliriz.

S: T-34-85M çok güçlü bir tank, bir değişiklik olacak mı?
C: Üzerinde düşünüyoruz.

S: IS-6’nın kârlılığını artırmayı planlıyor musunuz? 175mm deliş gücü, çoğunlukla yetersiz kalıyor ve sık sık gold mermi atmak gerekiyor. Böylece yeteri kadar kâr getirmiyor.
C: Kâr getirmesi için yüksek deliciliğe sahip tanklarla oynamalısın.

S: IS-3’ün M3 topunun stabilizasyonunda veya nişan alma süresinde bir iyileştirme gayet güzel olurdu, şimdiki değerleri çok kötü.
C: Bu konuda daha iyi fikirlerimiz var.

S: Mermi başına fiyatı, diğer 8. seviye premium orta tanklardan 2.5 kat fazla olan FV4202’nin kârlılığını %10 arttırmanızın mantığı nedir? Bence mermi başına fiyatı değiştirmeniz daha mantıklıydı.
C: Teknik olarak, mermi başına fiyatı arttırmak, kârlılığı artırmaktan daha zor.

S: Şirketin premium tank politikası bir anda değişti. Önceden, hemen hemen herkes premium tankların normal tanklardan daha iyi olmadığını söylerdi. Bu tamamen değişti, şimdiki premium tanklar gerçekten çok iyi. Normal tanklar tamamen unutulmuş gibi. Sonuç olarak, bir premium tank satın al ve oyna. Para yoksa STA-1 sür, nasıl olsa zamanla alışırsın.
C: IS-3 hala 8. seviye premium tanklardan daha iyi bir tank. IS-3’ü istediğin gibi kasabilirsin.

S: Görünüşe göre T26E5’in istatistikleri çok iyi. Hareketliliği iyi; zırhı, topun deliş gücü, ucuz mermileri, hatta görüş mesafesi. Bu özelliklerden birini düşürmeyi planlıyor musunuz?
C: Düşük alfa hasarlı ağır tanklarla oynamak gerçekten zordur.

S: HD modele geçişte SU-122-44’ün zırh profilinde bir değişiklik olacak mı?
C: Pek değil.

Yuri Filipovsky (Adını hiç duymadım)
S: İsveç tanklarının süspansiyon mekaniklerini ileride FV4401, STB-1, E-10 ve T95 gibi tanklarda kullanma planınız var mı?
C: Şimdilik sadece İsveç tankları için kullanmayı düşünüyoruz. Oyuncuların geri dönüşlerine göre değişikliğe gidebiliriz.

S: Peki, ben kuşatma modunu aktif etmeden ateş etmek istiyorsam?
C: Top hassasiyeti normal modda cidden çok kötü, doğru düzgün ateş edemezsiniz. 9. ve 10. seviyedeki tanklardan konuşacak olursak, bu tankların topu gövdeye sabitlenmiş durumda, böylece en ufak bir hareket veya klavyede bir hareket tuşuna basmak top hassasiyetini etkileyecektir. 8. seviyedeki tank, dikey olarak ateş etme imkanını sunuyor, böylece her zaman kuşatma moduna girme ihtiyacınız olmuyor.

S: Kuşatma modundaki hareket sırasında kamuflaj ağı ve dürbünün özelliği aktif kalıyor. Peki, kamuflaj değerlerinde bir değişiklik var mı?
C: Kuşatma modundaki hareket iki şeyi öngörüyor: sağa sola dönüş ve öne arkaya hareket. Sağa sola dönüş sırasında ekipmanlar aktif olarak kalıyor ama öne arkaya harekette deaktif oluyorlar. Dolayısıyla kamuflaj değerleri değişiyor.

S: Birbirlerinden bağımsız olarak sağ ve sol palete binen ağırlığı olarak değiştirme olasılığınız var mı?
C: Kısaca hayır.

S: Kuşatma modundaki maksimum hız nedir?
C: Çok düşük, 5 km/sa.

S: İsveç tanklarının süspansiyon mekaniklerinin anlatıldığı videoda, iki tankın kafa kafaya savaştığını gördüm (7dk14sn’de görülebilir). İsveç tankları, ileri ve geri maksimum hızda mı hareket ediyorlar? Böyle bir imkanınız varsa Tiger P ve Ferdinand’da neden bu özellik yok?
C: Geri hızları yüksek olan İsveç araçlarını ayıran temek fark, teoride tüm direksiyon ve sürüş mekaniklerinin arka tarafta yer alması ve bu mekanizmaların ileri ve geri sürüşte birbirinin kopyası olması. Bu mekanizmalar, bu araçların sadece yüksek hızlarda geri gitmesine olanak sağlamıyor, aynı zamanda ters sürüşteki direksiyon hakimiyetini kolaylaştırıyor. Bahsettiğiniz diğer araçlarda bu şekilde bir mekanizma veya olanak teorik olarak yok, pratikte de bu mekanizma araçların arka tarafında yer almıyor.

S: Kuşatma moduna giriş ve çıkış hızının mürettebatın yeterliliğiyle bir alakası var mı? Cevabınız hayırsa, ileride bu modu şarjör doldurur gibi hızlandırmanın olanağı var mı?
C: Bu süreç, şarjör doldurmaktan daha mekanik bir süreç ve mürettebatın bu süreç üzerinde bir etkisi yok.

S: STRV 103B’de yer alan zırh plakaları patlayıcı mermilere karşı etkili mi?
C: Bu zırh plakalarına çarpan mermilerin deliş gücü azalıyor.

S: Süspansiyon ayarlarının kamuflaj üzerindeki etkisi nasıl?
C: Çok değil.