Ana sayfa Haberler Süper Test Sızıntıları: Studzianki Haritası

Süper Test Sızıntıları: Studzianki Haritası

2
PAYLAŞ

World of Tanks geliştiricileri, Studzianki isimli yepyeni bir haritayı Süper Test’e ekledi. Konuyla ilgili olarak World of Tanks Türkçe forumuna bir yazı yazan Wargaming.net Topluluk Yöneticisi tagl1a, yeni haritanın 1000×1000 metre boyutlarında olacağını belirtti.

Adını Polonya’da bulunan küçük bir köyden alan Studzianki gerçek bir topoğrafyaya uygun olarak yapılan bir harita ve 1944 yılındaki Studzianki Savaşını yansıtmayı amaçlıyor. 1944 yılının Ağustos ayında, Polonya Birinci Ordusu’nun 1. Zırhlı Tugayı ile Sovyet 4. Muhafız Birlikleri’nin birleşik kuvvetleri, Alman kuvvetleriyle Studzianki’de savaştı. Studzianki Savaşında yaklaşık 30 Alman panzeri yok edildi ve Vistula Nehri’nin batısındaki köprü başlığı güvence altına alındı. Bu büyük karşılaşmanın anısına 1969’da köyün adı Studzianki Pancerne (Zırhlı Studzianki) olarak değiştirildi.

Studzianki’nin, büyük ve açık alanlara sahip, tespit etme ve kamuflaja dayalı oyunları destekleyecek bir harita olarak geliştirilmesi planlanıyor. Bu yönüyle haritanın, ağır tanklardan ziyade avcı ve hafif tanklara yönelik bir harita olacağını söyleyebilirim.

Doğuş noktaları haritanın zıt iki köşesinde olacaklar: Güneybatı ve Kuzeydoğu. Böylece arlarında uzun (1,4 km’den fazla) bir cephe hattı oluşacak. Harita üzerinde karşılaşmaların çoğunun birkaç ana noktada olacağını tahmin ediliyor.

1 Nolu Alan Tuğla Fabrikası: Ağır tankların karşılaşacağı asıl nokta, haritanın kalan kısmından oldukça izole edilmiş durumda. Burayı ele geçirerek vadiden düşman hattına güvenli şekilde ulaşabileceksiniz.
2 Nolu Alan Vadi: Tuğla fabrikasından düşman hattına bir kestirme olmasının yanı sıra, orta cephenin kontrolünü sağlayabilmek için oldukça önemli bir alan.
3 Nolu Alan Nehrin Diğer Tarafı: Orta ve hafif tanklar için ilgi çekici bir alan. Burayı ele geçirerek tuğla fabrikasında bulunan ağır tanklara destek olabilirsiniz.
4 Nolu Alan Köy: Ortada cepheyi ikiye bölüyor – Yıkılmaz evler ve aralarda bir çok fundalık bulunuyor.
5 Nolu Alan Batı Tepeleri: Hızlı araçlar ve manevralar için ideal bir alan. Oynanış açısından Kum Nehri haritasındaki tepelere benziyor.
6 Nolu Alan Orman: Dolambaç arayan hızlı kahramanlara özel bir yol. Arkadan vuran hafif ve orta tanklar burada kendilerini evlerinde gibi hissedecekler.

Haritanın kaderi Süper Test sonuçlarından sonra belli olacak. Harita hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇