Ana sayfa Rehberler T-103 İncelemesi

T-103 İncelemesi

0
PAYLAŞ

8. seviye Sovyet premium tank avcısı T-103, Premium Dükkan’da satışa sunuldu! Elbette ki her yeni tankla birlikte oyuncuların aklında hep aynı sorular var: T-103 nasıl bir tank, T-103 ile nasıl oynanmalı, T-103 iyi tank mı? Tüm bu soruların cevabını merak edenler için, işte karşınızda T-103 incelemesi!

Sovyet tankı T-103; büyük gövdesi ve 130 milimetrelik topuyla 6. seviyede yer alan Sovyet tank avcısı SU-100Y’yi andırıyor. SU-100Y’den daha yüksek seviyede yer alması dışında zırhlı ve 360 derece dönen kulesiyle T-103 farklı bir oyun stili sunuyor. Bu tank hakkında pek fazla belge yok ama World of Tanks’ın bize aktardığı kadarıyla, güçlendirilmiş mevzileri yok etme ve hatta sahilleri savunma amacıyla T-100 şasisi üzerinde yapılacak testler için planlanmış bir tasarım. Peki, oyundaki T-103 nasıl?

T-103, aynı seviyedeki tank avcılarına tanklara göre atış hızı, top kullanımı ve zırhlı kulesiyle öne çıkıyor. Atış hızıyla başlayalım.

T-103, ne AT-15 gibi seri atış yapan ama az hasar veren, ne de ISU-152 gibi tek seferde yüksek hasar vuran bir tank. İkisinin tam ortasında yer alıyor. Stardart mermisi AP ile 440 Can Puanı hasar veriyor ve her şeyi eklediğinizde dakika başı hasarı 3.000’e kadar çıkıyor. Yani Skorpion’la aralarında çok az fark var. Top kullanımına geçelim.

T-103 çok farklı bir tank, bu da top kullanımında ortaya çıkıyor. Seviyesinin en iyi tanklarından biri olan Skorpion kadar hassas isabetliliği olmasa da 100 metredeki 0.36’lık isabetlilik oranıyla dikkat çekiyor, üstelik bu oran 0.32’ye kadar düşebiliyor, geliştirilmiş donanımla birlikte daha da düşebilir. Bunun dışında 258 milimetrelik deliş gücüne sahip 440 can puanı hasar verebilen standart AP mermisiyle bu tank, 10. seviye ağır tanklarda yer alan bir top kullanıyor. Hareket halindeki ve kule dönüşü sırasındaki dağılımları mükemmel olmasa da, yine de seviyesinin tanklarına göre iyi durumda olduğunu söyleyebilirim. Bunun dışında -8 derecelik top eğiminin de eğimli arazilerde iş yapacağını eklemek gerek.

Atış hızı ve top kullanımından bahsettik, zırhlı kulesinden bahsedelim. T-103’ün kulesi oldukça dayanıklı ve bu yönüyle diğer tank avcılarından ayrılıyor. Kule zırhı iyi olsa da kulenin üzerinde yer alan komutan kapağı ve gövdenin diğer kısımları alüminyum folyodan biraz hallice. Gövdeyi sakladığınız durumlarda T-103 gerçekten çok iyi iş çıkartacaktır.

T-103 nasıl tank? Tankın dakika başı hasarı iyi, bunun dışında -8 derecelik top eğimiyle eğimli arazide etkili oyunlar çıkarabilirsiniz. Bir güzel özelliği 380 metrelik görüş mesafesi, optik ve sarf malzemeleriyle maksimum görüş mesafesine ulaşabilirsiniz.

Tankın elbette ki kötü yanları var, öncelikle tankın kocaman gövdesi hiçbir şeyi saklayamayacak kadar büyük. Birçok tankla alıştığınız çalı boyutlarına bu tankla uyum sağlayamayabilirsiniz. Tankın bir kötü yanı da özel mühimmat olarak AP kullanması. Yani hem stardart hem de özel mühimmattaki mermi tercihiniz AP olmak zorunda, diğer tanklardaki gibi APCR veya HEAT kullanamayacaksınız. Çok önemli bir eksiklik olmasa da yine de rahatsız edici bir durum olacaktır.

Değer mi? 8. seviye karşılaşma ayarlarına düzeldiği için T-103 alınabilecek tanklardan bir tanesi. Diğer 8. seviye tanklarla kıyasladığınızda fiyatı çok yüksek değil, bu sebeple tercih edeceğiniz tanklardan biri olabilir. Son zamanlarda yaptığım gibi iyi, kötü, çirkin özellikleriyle yorumlayayım.

İyi
• Alfa hasarı
• Dakika başı hasarı
• -8 derecelik top eğimi
• Zırhlı kulesi
• Hareket kabiliyeti

Kötü
• Özel mühimmat olarak AP kullanması
• Kule dönüş hızı

Çirkin
• Yüksek silüeti

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇