Ana sayfa Haberler Tercihli Premium Tanklara Düzenleme

Tercihli Premium Tanklara Düzenleme

0
PAYLAŞ

World of Tanks yetkililerinin uzun bir süreden beri tercihli karşılaşma ayarlarına sahip premium tanklar üzerinde çalıştığını ve ilk tankın KV-5 olacağını daha önceki yazılarımda belirtmiştim. Detaylı bilgiler geldi!

World of Tanks’ta hali hazırda tercihli karşılaşma ayarlarına sahip Valentine II, B2 gibi tanklar sadece kendi seviyelerindeki tanklarla karşılaşırken KV-5, T26E4, IS-6, E 25, Panther/M10 ve daha birçok tank en fazla bir üst seviye tanklarla karşılaşıyor. Normalde 8. seviye bir tank 10. seviyedeki rakipleriyle karşılaşırken tercihli karşılaşma ayarlarına sahip tanklar nispeten daha kolay rakiplere karşı savaşıyor ve böylece diğer tanklara oranla daha iyi bir performans gösteriyordu.

World of Tanks yetkilileri, tercihli premium tankları oyundan tamamen kaldırmak istiyor, bunun da arkasında iki farklı neden var. Öncelikle 8. seviyedeki tercihli premium tanklar sadece bir üst seviye tanklarla karşılaştığı için 8. seviye normal bir tankla savaşa giren bir oyuncu, 9. seviye savaşında yer olmadığı için bir üst seviyedeki savaşa giriyor ve 10. seviye tanklara karşı oynuyor. İkinci bir sebepse, tercihli premium tanklar oyuna girme süresini uzatıyor ve kuyruk oluşmasına sebep oluyor.

World of Tanks yetkilileri, tercihli premium tankların yarattığı sıkıntıyı çözmek için bu araçları yeniden dengelemeye ihtiyaç olduğunu düşünüyor olacak ki, bu değişikliğin habercisi KV-5’in değişiklik planlarını oyuncuların beğenisine sundular. KV-5 ne gibi değişikliklerden geçiyor?

Ateş Gücü
Yeniden dengeleme sonrası 10. seviyelerle karşılaşacak olan KV-5’in daha mücadeleci bir yapıya bürünmesi için deliş gücü ve dakika başına hasar parametreleri artırılıyor.

Ön Zırh
KV-5’in ön zırh kalınlığı artırılıyor. Yükleyicinin kulesi 150 mm yerine 190 mm kalınlığa sahip olurken telsiz operatörünün kulesi de güncel 180 mm yerine 200 mm olacak. Sürücü kulesinin zırh kalınlığı 150 mm’den 200 mm’ye çıkacak. Bunun dışında ana kulenin genel kalınlığı 220 mm’ye ulaşacak ve KV-5’i tam bir ağır tanka dönüştürecek.

Arka ve Yan Zırh
Ön zırh ve atış gücündeki iyileştirmeleri dengelemek için yan ve arka zırh kalınlığı düşürülecek. Tank son haliyle ön cephede rahatça savaşabilecek fakat yan cepheden ve arkadan gelecek saldırılara karşı savunmasız olacak.

Peki, oyuncular bu değişiklikleri beğenmezse ne olacak? Bu tanka sahip oyuncular, belirli bir aracı normal takasta sunulmayan özel bir tank listesinde özel bir takas seçeneği yoluyla değiştirebilecek. Bu şekilde bir takas yoluna giderseniz, herhangi bir kaybınız olmayacak çünkü hesabınızda KV-5’in altın değeri kadar bir miktar olacak. Olur da daha iyi bir tank almak isterseniz, bunun üzerine biraz daha altın eklemeniz gerekecek fakat son durumda bile üzerine eklemeniz gereken miktar 2000 altını geçmeyecek. Örnek olması açısından söylüyorum, 7.500 altın değerindeki KV-5’i bırakıp 12.500 altın değerindeki Löwe’yi almak isterseniz ödeyeceğini miktar 5.000 değil, 2.000 altın olacak. Takas yapmak isterseniz gayet şanslısınız.

World of Tanks’taki her değişikliğin oyuncuların tamamını mutlu edemeyeceğini belirtmeliyim. Daha önceki değişikliklere olduğu gibi bu değişikliklere de karşı çıkan oyuncular oldu. Bu oyuncular, KV-5’in özelliklerinin güçlendiğini belirtiyor fakat bu güçlendirmenin aslında bir işe yaramayacağını, çünkü KV-5’in karşısına artık Type 5 Heavy, Super Conqueror ve T110E3 gibi tankların çıkacağını söylüyor. Madalyonun öteki tarafındaki oyuncular da tankın şu anki haliyle garajda çürümeye bırakıldığını, bu değişikliklerin tankı tekrar işler hale getireceğini belirtiyor. Ben KV-5’in özelliklerinin değişmesinden yana olduğumu söylemeliyim.