Ana sayfa Haberler Türkler Gambit Harekatında

Türkler Gambit Harekatında

36
PAYLAŞ

10. seviye oynamayı seven oyuncular fark etmiştir, oyunda son günlerde Object 907 sayısında gözle görülür bir artış oldu. Sebebi oldukça basit, Gambit Harekatı sona erdi.

Bir klanda yer alan hemen hemen tüm oyuncularının bildiği üzere bu yılki seferlere Gambit Harekatı denildi ve seferler sonucunda da 11.000 oyuncu birbirinden değerli ödüllerin sahibi oldu. Ödüller arasında М60, VK72.01 K, Object 907, Т95Е6 ve 121B gibi sefer tankları, dijital kamuflajlar, madalyalar, şeritler vardı. Klanların başarı sıralamasına göre dağıtılan altını da buna eklersek oyuncuların emekleri karşılıksız kalmadı diyebiliriz. Peki, benim klanım ALIE seferlerde ne yaptı? Bu yazı da, ALIE ve diğer Türk klanlarını başarısını aktarmayı amaçlıyor.

World of Tanks Türkçe forumunda, Khazad_dum_IronHills isimli oyuncu Türk klanlarının başarılarını günbegün takip etti ve bunları istatistiklere döktü. Khazad_dum_IronHills’in araştırmasına göre, seferler sonrasında ilk 20’de yer alan Türk klanları toplamda 558 oyuncuya sefer tankı, 460 oyuncuya dijital kış kamuflajı, 811 oyuncuya dijital çöl kamuflajı, 1087 oyuncuya da dijital yaz kamuflajı kazandırdı. Seferlerde toplamda 11.000 oyuncunun sefer tankı almaya hak kazandığını düşünecek olursak 558 oyuncu gayet iyi bir istatistik.

Seferlerde başarı elde eden Türk oyuncuların sayısı sadece Türk klanlarıyla sınırlı değil. GO-IN’den YummY_KEBAB ve RED-S’den Burju gibi oyuncular da uluslararası klanlarda yer alıp ödül almaya hak kazanan oyuncular arasında. YummY_KEBAB için ayrı bir parantez açmak lazım, çünkü YummY_KEBAB en başarılı Türk oyuncu oldu. Seferler sonrasında 199. sırada yer alan YummY_KEBAB’ı tebrik ederim. Türk klanları arasındaki en yüksek dereceyi de ALIE’nin İkinci Komutanı crazyboy2424’ün elde ettiğini de bir anektod olarak ekleyeyim.

Tabi madalyonun öteki yüzü de var. Tank almaya hak kazanan Türk klanları arasında yabancı oyuncular da var. Özellikle de 3V bünyesinde birçok yabancı oyuncu bulunuyor. 3V kadar olmasa da JUN klanında da yabancıların varlığı dikkat çekiyor. Tabi tüm bunlar, bu klanların başarılarına gölge düşürmüyor. Bu seferlerde bünyesinde diğer milletlerden oyuncu barındıran klanların başarılı işler yaptıklarına şahit oldum. Bunun için de 3V ve JUN klanlarını tebrik ediyorum.

Türk klanlarının bireysel sıralamasına baktığımızda 3V’nin en üstte yer aldığını görüyoruz. Bunun dışında JUN ve yaklaşık 10 aydır bünyesinde bulunduğum ALIE’nin ilk 100’de yer aldığını görebiliyoruz. Klan başarısı bazında ilk 5’teki klanlar, aşağıdaki gibi sıralanıyor.

Sıralama Klan Sefer Puanı
21 3V 639.192
54 JUN 192.139
63 ALIE 173.381
116 Z Klanı 94.793
120 Y Klanı 90.754

Türk klanlarının başarılarına oyuncu bazında baktığımızda 3V’nin en üstte yer aldığını görüyoruz. 3V klanı, ilk 11.000’de 96 oyuncu bulunduruyor ve bu bağlamda rekoru elinde tutuyor. Oyuncu başarısı bazında ilk 5’teki klanlar, aşağıdaki gibi sıralanıyor.

Klan 11.000’deki Oyuncu Sayısı
3V 96
X Klanı 81
Y Klanı 75
JUN 72
ALIE 71

World of Tanks yetkilileri, Gambit Harekatı için yepyeni bir kural getirdi ve ilk 11.000’de yer alan oyuncuların sefer tankı alabilmesi için 4.000 tahvil vermesi gerektiğini kurallar arasına ekledi. Önceki seferlerin aksine, Gambit’te ilk 11.000’de yer almanız tek başına bir şey ifade etmiyor, çünkü üstüne koymanız gereken 4.000 tahvil var. Peki, 4.000 tahvili toplamak için ne yapmak gerekiyor?

Gambit Harekatında tahvil kazanmak aslına bakarsanız çok zor değil, çünkü klan çarpanı denilen bir mevzu var. Klan çarpanı demek, oyuncunun bireysel olarak kazandığı tahvili klanın başarı sıralamasına göre çarpılması anlamına geliyor. Yani bu harekatta oyuncunun ilk 11.000’de yer alması önemli, fakat yeterli değil. Tahvil kazanmak için hem bireysel olarak hem de klan olarak başarılı olmak gerekiyor.

Eski seferlerde 4.000. sırada olmakla 11.000. sırada olmak arasında büyük bir uçurum yoktu, hatta eski seferlerde ilk 11.000’e girmeyi garantileyen oyuncular son haftalarda oyuna bile girmiyordu. Klan çarpanı seferlere rekabet getirdi ve bu rekabet son savaşa kadar devam etti. Klan sıralamasını daha yukarıda tutmak ve daha fazla tahvil almak için klanlar sürekli bir rekabet halindeydi.

Seferlerde ödül olarak verilen dijital çöl kamuflajı.

Gambit Harekatı, hem klan hem de oyuncu sıralamasının önem kazandığı bir sefer etkinliği oldu. Oyuncu ve klan açısından baktığınızda da üç klan ön plana çıkıyor: 3V, JUN ve ALIE. Bu klanların sıralamadaki başarısı yüksek klan çarpanı getirdi ve bu klanlarda yer olan oyuncuların büyük bir çoğunluğu kendi cebinden tahvil vermedi. Yukarı ismini yazmadığım fakat kısa bir aramayla kolayca bulabileceğiniz diğer Türk klanları ilk 11.000’de 150’den fazla oyuncu bulundursa da bu iki klanda yer alan tüm oyuncular tankları almak için kendi ceplerinden tahvil koymak zorunda kaldılar, çünkü bireysel olarak başarılı olsalar da klan çarpanı olarak geride kaldılar.

Thrakia_ isimli oyuncu, bu içeriğin altına yazdığı yorumda, klan çarpanı yerine tank alan oyuncu sayısını artırmanın bir klan stratejisi olduğunu, bunda da oyuncuların kolayca tahvil kasabileceğini düşünmeleri olduğunu belirtti. “Oyuncuların istediği tankı 1 yıl daha bekletmelerini istemedik” diyen Thrakia_ adlı oyuncuyu ve bağlı bulunduğu klanı, birçok Türk oyuncuyu sefer tanklarına kavuşturdukları için tebrik ediyorum.

Seferlerde klanım ALIE ne yaptı? Seferlerin sona ermesine birkaç gün kala bizim klanda tank almayı garantileyen oyuncular belli olsa da, oyuncularımız klan sıralamasını daha da yukarıda tutmak için mücadeleyi elden bırakmadı. Yine de birtakım aksilikler yaşadık. Seferlerin ilk gününden itibaren 50. ve 60. sıralamalar arasında kendimize yer bulmamıza rağmen seferlerin sona ermesinden bir gün önce, bizden zayıf rakiplere puan kaybederek 86. sıralamaya kadar geriledik. Son günde de KAZNA ve R1SE gibi yüksek puanlı klanları yendik ve seferleri 63. sırada bitirdik. Klanın bulunduğu 63. sıra dolayısıyla, bireysel sıralamada iyi pozisyonda bulunan 42 oyuncu cebinden hiçbir tahvil vermeden tank aldı. 29 oyuncu da cebinden tahvil ödeyerek tank almaya hak kazandı. Bu oyuncuların 15’i kendi cebinden 250 tahvil, 13’ü kendi cebinden 500 tahvil ödeyerek tankı alırken, sadece 1 oyuncumuz kendi cebinden 1.000 tahvil ödemek zorunda kaldı.

Seferlere ALIE’de girenler tanklarını çok rahat aldı. Çünkü herhangi bir sinir harbi yaşanmadı ve sıralamada önde olan oyuncuların büyük bir kısmı arka sıradakilere yer verdi. Seferlerden 1 hafta önce klanımıza gelen bir oyuncunun dediği gibi bir sefer yaşadığımızı düşünüyorum: “Bugüne kadar 3-4 sefere katıldım. Geçirdiğim en zevkli ve stressiz sefer diyebilirim“. Sonuçta düzenli olarak maçlara gelen 71 oyuncu da tankı aldı.

Peki, bu kardeşiniz ne yaptı? 3 aşamadan oluşan seferlerin ilk iki aşamasını yurt dışı tatilim sebebiyle kaçırdım. Seferlere 4 Aralık’ta katılmaya başladım ve bu süreçte maç kaçırmamaya gayret ettim. Bunun sonucu olarak da Gambit Harekatını 2.855. sırada bitirdim. Klan çarpanıyla birlikte cebimden tahvil harcamadan tank almaya hak kazandım ve hiçbir ücret ödemeden Object 907 aldım. Bu tankı almamı sağlayan klan komutanlarımıza teşekkürü borç bilirim.

Bir sonraki seferlerde ALIE’de görüşmek üzere.

Edit: Yazıyı yoruma kapattım. Yazımla ilgili olumlu veya olumsuz herhangi bir düşüncenizi lütfen doğru bir üslupla cigulipafwot@gmail.com adresine gönderin. Yorumlarınızda hakarete, hadsizliğe ve densizliğe varan ifadelerden kaçının. Ve lütfen burasının bir blog sayfası olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Burası benim kendi düşüncelerimi paylaştığım bir blog sitesidir. Kendi görüşlerinizin de yazıda yer almasını istiyorsanız aklınızdakileri doğru bir üslüpla söyleyin.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇


36 YORUMLAR

 1. Öncelikle merhaba 3V yi türk klanindan saymıyorum bu 1 , ikincisi Justice klani ilk 40 tayken ne ALIE vardı ne EVOSQ nede JUN . Sefer bitimine son 10 gün kala daha fazla oyuncusuna tank aldirmak adina Klan şöhretini laboratuvar a basan Jstce klani 250 lerden 100 lere birdaha yükselmiştir . Birşey yazacaksan veya iddia edeceksen daha sağlam istihbarat alman dileğiyle..

  • Selam,

   Sen 3V’yi Türk klanlarından saymıyor olabilirsin, bu senin görüşün.

   Seferlerde klanın yükseldiği sıralama önemli değil, seferler sonunda bulunduğun nokta önemli. Doğru mu? Doğru.

   JSTCE klanının seferler sonunda en yukarıda yer alan oyuncusu, tank almak için cebinden 1.600 tahvil koymak zorunda. Doğru mu? Doğru.

   Oyuncuların başarısı kadar, klan başarısının da önemli. Doğru mu? Doğru.

   Söyler misin, yanlış istihbarat bunun neresinde? Diğer tüm klanlar da şöhret puanını geliştirmelere bastı. Diğer tüm klanlar da puan sıfırladıktan sonra hızlı gelişim gösterdi, çünkü sıfır puandayken kazandığın tüm maçlardan yüksek puanlar alırsın.

   Sen Justice klanının bir üyesi olarak “Türk klanları arasında en çok tankı ben aldırdım” diyebilirsin, bu senin kendi görüşün. Benim görüşüm de hem klanın hem de oyuncuların iyi bir sıralamada yer alması gerektiği yönünde.

 2. herkeze merhabalar taf g klanının 2 komutanı olarak ismimiz gectiği için buraya bir iki kelam etmek farz oldu sanırım

  ilk önce bu yazıyı yazan arkadaşa konu başlığı yazının girişi ve devamı için teşekkur etmek iserim ama iş yazının sonuna geldiğinde burdaki amacı acık acık ortaya cıkmış bulunuyor kendi klanını övmek

  bugüne kadar hiçbir sanal ortamda veya diğer platformlarda klanımı övmek yada reklam yapmak gibi bir amacım olmadı gerekte duymadık duymuyacağızda ama ustadım sen konu başlığına türkler seferlerde ne yaptı diyipte sadece alie nin başarısından bahsedersen birdaha bizim ismimizi lutfen hiçbiyerde yazmassan sevinirim

  senin gambitten ne anladığın cok acık ve net tahvil ve klan sıralaması kusura bakmada bir oyuncunun bireysel performansıyla elde edebileceği tahvili klanı ilk 50 ye sokmak için neden caba sarfediyim daha cok oyuncuya tank aldırmak varken sen diyebilirsin benim klan oyuncularım tank almak yerine klanı daha yukarlarda görmeyi tercih etti bu sizin klanınızın bileceği iş ama benim klanımda nekadar cok oyuncu bireysel olarak elde edemiyeceği yada 1 sene daha beklemek zorunda oldugu tankı almaktan cok mutlular

  yani işin özu burda turk klanlarını değerlendiriyosan tek tek ele alıp başarılarınında hakkını vermen gerekir orda koskoca yazıyor taf g 75 tank diye. hani siz daha iyi klan oldugunuzu idda ediyosunuz toplama oyunculardan seferler için toplanmış oyuncu topluluğu olarak zaman herşeyin ilacıdır işallah bir sonraki seferlere kadar alie klanı aynı topluluğu devam ettirebilir

  Taf g den saygılarla daha detaylu tartışmak istersen oyun nick thrakia_ yazarsan ts davet ederim

     • onur veyisoğlu sanırım sizin klanın bir yöneticisi wottur sitesinde seferler için klanını tanıtıp oyuncu cağarmış ve aynı zamanda 50 kişi seferlerden kısa sure önce yada başladığında klanınıza dahil olmuş olay bu şekilde olunca ister istemez insanın aklına seferler için toplanılmış gibi geliyo dimi ha yadırgamıyorum bu cok doğal bi durum tabiki oyuncu bulmak için bu tarz cağrılar yapmanız cok doğal olay farklı yerlere sapıyor benim ve dfiğer klanların aklında tek bi olay vardı bu yazıyı yazarken oraya en azından taf g–ve jstce klanları sıralaması dusuk ama onların stratejiside oyuncularına tank aldırma yönunde olmuş birden cok turk klanının bu seferlerde başarılı olması bizide memnun ettti diyebilirdiniz… neyse fazla söze gerek yok sadece bu tarz sitelerde daha acık konuşmak gerektiğini düşünüyorum

     • Gelip kendinizi anlattığınız için teşekkürler, yazıyı da söylediklerinize göre güncelleyeceğim.

      Senin düşüncene göre de daha fazla oyuncunun ilk 11.000’e girmesi önemli, çünkü bireysel olarak Büyük Savaşlar’da olarak kazanılıyor. Bu yüzden sizin klanın seferlerdeki amacı da daha çok oyuncuyu potaya sokmak olmuş.

      Benim düşünceme göre, Gambit için hem bireysel sıralama hem de klan çarpanı önemli. Herkes seferler biter bitmez tank almak ister, çünkü onun için emek harcamıştır, savaşa katılmıştır, sabahlamıştır. Bizden birçok oyuncu, tank çıkar çıkmaz cebinden hiçbir tahvil ödemeden tankı aldı.

      Ben bizim klanı başarılı görüyorum, çünkü cepten tahvil koymadan hemen tankı aldık. Sen de sizin klanı başarılı görebilirsin, çünkü daha çok oyuncuya tank aldırdınız. Durum yaklaşımdan ibaret.

      Onur artık bizim klanda değil. Yazıyı yazarken amacım da reklam yapmak değildi. Kendi klanım olduğu için, 3 haftadır geceli gündüzlü katıldığım için hem kendi hikayemi, hem de klanımın hikayesini anlatmak istedim sadece.

     • Bence tahvil çok önemli değil, her T10 maçta zaten 3-5 tahvil kazanıyorsun,tahviller kişisel gayretle biriktirilebilir.
      Asıl zor olan klanın seni maçlara sokup tank alamanı sağlayacak sıralamaya sokması, bu oyuncunun elinde olan bir durum değil.

 3. Seninle aynı klandaymışız da haberim yokmuş. ALIE herkese tavsiye edebileceğim bir klan çünkü dostluk gerçekten iyi, komutanlar maç kötü geçince azarlamayı geçtim sitem bile etmiyorlar.
  Bu sene Gambit harekatına EVOSQ klanıyla başladım ve büyük hata ettim. Komutanlar savaşların başından beri herkesin tank almasını sağlayacaklarını, oyuncu seçimlerini ona göre ayarlayacaklarını söylediler ama sözlerinde durmadılar. Seferlerin sonu geldi baktım hala maçlara almıyorlar, ben de klandan ayrıldım.
  Küçük bir arkadaş grubu çevresini maçlara aldılar. Adam ilk 3 binde, tankı garantilemiş ama hala maça giriyor, klan arkadaşlığı da kötü. Zaten 35 kişiye tank aldırarak kötü bir klan olduklarını gösterdiler. Bu konuda JUSTICE çok iyi bir klan olduğunu herkese göstermiştir, oyuncularna değer veren bir klan olarak gözümde de Türk klanları arasında bir numarada.
  EVOSQ’u tavsiye etmememin bir sebebi de Murat hariç diğer komutanların oyuncuları azarlaması, ayrılmamın bir sebebi de budur yoksa 3 sefer tankım zaten var.
  İşin özü, EVOSQ’tan kaçın, berbat bir ortamı var.

  • Ohoo EVOSQ ile ilgili herr gördüğüm yerde iğneler kötüler şekilde yazdım, Sıkıntını çok iyi anlıyorum bendensin.
   Vakti zamanında ben o klanda iken ismi FOR-X idi ve aynı ekip aynı naneyi yiyorlardı sadece klanın ismi değişmiş o kadar nane yine aynı nane 🙂

  • EVOSQ klanıda tank almayı hak eden herkeze tankını aldırmıştır. Her klanın kendi planları ve düşünceleri var. Bu planlar ve düşünceler değişebilir. Klandan ayrılan veya çıkartılan oyuncuların hepsi klana katkısı olmayan sadece klan yedeklerinden faydalanmak isteyen oyunculardır. Ayrıca Bu basit düşüncelere sahip arkadaşlarında klandan çıkmalarına sevindim iyi olmuş klan için.

  • Yorumunuzu gördüm ve sizin adınıza üzüldüm. Okuduğunuzu anlama gibi bir sorununuz varken üzerine bir de hatalarla dolu bir yazı yazıp üstelik de bir reklam yazarına, yani mesleği yazı yazarak para kazanmak olan birine yazı yazma dersi öğretecek haddi kendinizde görüyorsunuz.

   JSTCE için ne demişim? Tekrar okuyun diye buraya da ekliyorum, çünkü bariz bir şekilde okumadan yazdığınızı düşünüyorum ve hayret ediyorum, insan beyni olmadan nasıl yazı yazabilir diye: “JSTCE ve TAF-G klanları ilk 11.000’de 150’den fazla oyuncu bulundursa da bu iki klanda yer alan tüm oyuncular tankları almak için kendi ceplerinden tahvil koymak zorunda kaldılar, çünkü bireysel olarak başarılı olsalar da klan çarpanı olarak geride kaldılar”.

   JSTCE’de 81 oyuncu tank almaya hak kazandı. Doğru mu? Doğru.

   Klan çarpanınız x3 olduğu için en iyi oyuncunuz bile tankı almak için cebinden 1.600 tahvil koymak zorunda. Doğru mu? Doğru.

   Hadsizlik başa bela, çünkü bunun tedavisi de yok. Okuduğunuzu anlama kapasitesine ulaştığınızda ve düzgün, yani insani bir üslüpla bana cevap verdiğinizde size hak ettiğiniz üslupla cevap vermekten keyif alırım.

   • Eğer JSTCE tahvil kazanmak isteseydi bir kaç arkadaş ilk 11 bin içinde yer alamayacaktı. Onun yerine klandaki tank alabilecek herkese kucak açıp tank alma imkanı sundu yönetim. Unutmayın ki tahvil her zaman kasılır ama ödül tankını istediğin zaman alamıyorsun… Yazınızı hiç tarafsız bulmadım…

    • Selam,

     Öncelikle üslubunuz için teşekkürler. Toplamda on bir paragrafı seferleri ve bu seferlerde neyin önemli olduğuyla ilgili yazdım, son iki paragrafı 300 gündür bünyesinde olduğum ve üç haftadır seferlerde yer aldığım kalana ayırdım. Taraflı olduğunu düşünecek olabilirsiniz, sizin görüşünüzdür, saygı duyarım.

     TAF-G’den Thrakia_ bu yazının altında kendi düşüncesini belirtti ve yazının TAF-G ile ilgili kısmını onun görüşleri doğrultusunda düzelttim. Benzer bir yaklaşımda ve üslupta yaklaşırsanız JSTCE’in görüşlerini de yazmak isterim.

   • Meslektaş olmamız yanında sanırım başka ortak yanımız bulunmuyor,

    Tüm medya satın alımlarımı, müşterilerimi, hazırladığım ordino ve bültenleri bir kenara bıraktım ofiste senin ekibimi demoralize eden yazana cevap vermekle meşgulüm.

    cigulipaf kusura bakma omuzlarımı ağrıttın. Bu arada benim gözümde kötü bir yazarsın.

    Vermiş olduğun cevap bülten başlığınla alie güzellemelerini alakalı kılmıyor hala.. Ben oyuncularıma mümkün olduğunca sayıda tank hakkı aldıracağımı ve tanklar için önceden 4.000 tahvil hazırlamaları gerektiğini sefer bülteninden 30 gün önce söyledim. Senin kalkıpta beyincikli konuşmaların beyninin olmadığını gayet net ortaya koyuyor. Kimsenin cebinden birşey çıktığı yok, oyuncularımı zaten hazırladım. 2000 tahvil fazladan verip sefer tanklarını aldılar. Ben varım diyen herkese aldırdım. Yoksa 60-70 kişi ile ilk 40’dan meraklı değildik fame pointte arka sıralara düşmeye. Biz Wot Tr oyuncularımız kazansın istedik. Herkeste paşalar gibi tanklarını aldı.

    Sen hala buraya neden yazıldığı anlamadın tabi beyincikli ciguli, senin belirttiğin üzere ceplerinden fazladan tahvil verip tank aldılar ibarene 2 satır lafın arasında ezilecek klanda değiliz oyuncularda değiliz biz. Gayet açık ve net şekilde anlamadıysan. Benim oyuncularımın cebinden çıkan tahvil bizi başarısız kılmaz. Ya kötü oynayan oyuncularıma tank aldırmayacaktık klanı x5 içerisinde tutarak bitirecektik ya da riske girip herkes alsın diyerek x4 ile x3 aralığında bitirecektik.

    REKLAM yazarı cigulipaf

    Hobilerinde başarılar.

  • Cigulipaf, sizin için kötü bir şey yazmamış, neden alındın anlamadım. Bakış açısıyla alakalı, bazıları sıralama önemli diyor bazıları da tahvil önemli diyor, buna takılmamalısın.

  • İlk okul terk misin ? Yergi olan cümle kısmını göster bakıyım neresiymiş orası ?Egoist insanları sevmem çünkü egoist insanlar düşünceden yoksun ve anlama özürlü oluyorlar. Klan sıralaması önemli çarpanı var çarpanda = uğraş vermeden tankı almanı sağlar. Bundan bahsetmesi neden zorunuza gidiyor gerçek bu. Elinde 1 tahvili olan kişi ilk 2000 kişi arasında olsun klan carpanıda 2 olsa bu adamın 1400 tahvil daha kasması lazım. yani günde maksimum 100 tahvil kassa 14 gün daha tankı almak için uğraşacak. Bunun üzerinde durması neden rahatsız etti ki seni tahvilin mi yok yoksa ? Bu yüzden mi bu çığırtkanlık ??

 4. Meslektaş olmamız yanında sanırım başka ortak yanımız bulunmuyor,

  Tüm medya satın alımlarımı, müşterilerimi, hazırladığım ordino ve bültenleri bir kenara bıraktım ofiste senin ekibimi demoralize eden yazana cevap vermekle meşgulüm.

  cigulipaf kusura bakma omuzlarımı ağrıttın. Bu arada benim gözümde kötü bir yazarsın.

  Vermiş olduğun cevap bülten başlığınla alie güzellemelerini alakalı kılmıyor hala.. Ben oyuncularıma mümkün olduğunca sayıda tank hakkı aldıracağımı ve tanklar için önceden 4.000 tahvil hazırlamaları gerektiğini sefer bülteninden 30 gün önce söyledim.

  Hobilerinde başarılar.

 5. Yazılarıma edit basıp silmen harika, oysa ki küfür ve hakaret yok senin bana yazdığın dışında. Tebrik ederim. Bırak istediğin gibi kalsın.

  • Çattık ya. Yok, görünmüyor yazın. Bende onayda olsa onaylarım, sen merak etme orasını. Kötü bir yazar olduğum için senin yazını editlemekle uğraşamam, senin aksine, benim haddime değil.

 6. Selamün Aleyküm. Arkadaşlar bazı saldırgan yorumlar nedeniyle cevap hakkı doğduğunu düşündüğüm için buraya yazma gereği hissettim. Cigulipaf arkadaşımız güzel bir yazı yazmış. Düşüncelerini dile getirmiş. Ama ne hikmetse sanki bazı klanları kötülemiş gibi bir algı oluşmuş ve kendisine karşı saldırıya geçmişler. Arkadaşımız kendini savunacak kapasitededir, bu konuda yorum yapma gereği duymuyorum. Ama benim başkanı olduğum klana bazı laf atmalar olmuş bu konuda yazmak istiyorum. Biz klan olarak bir aileyiz bunu böyle kabul ettik. Seferler öncesi üye sayımız şu anki üye sayımızdan çok aşağıdaydı, buna da bir itirazımız yok, biz seferler için adam topladık mı hayır, bir tane arkadaşımız kendine vazife edinmiş bir yerlere ilan yapıştırmış (yazı yazmış) o arkadaşta zaten klandan ayrıldı. Evet seferlerin hemen öncesinde ve seferler devam ederken gelen arkadaşlarımız oldu seferlere girmek istediklerini tank almak istediklerini söylediler bizde elimizden geleni yapacağımızı söyledik ve yaptık. Bundan sonra giderler kalırlar onların tercihidir. Bizim kapımız her zaman açıktır (gidene de gelene de). Tahvil olayı bizim klan olarak belirlediğimiz bir stratejiydi. Bunu da başardık. Klanda sıralamaya sokmadığımız tank almasına yardımcı olmadığımız iddiasıyla bir kaç arkadaşımızın adı yazılmış oraya istiyorsanız kendileriyle iletişime geçin bizden memnun değilseler klanınıza alabilirsiniz. Bizim klanımız iyi sizin klanınız kötü gibi ergen tartışmalarına girmeye gerek yok. Benim gözümde en iyi klan oyuncusuna en çok getiri ( gold, para, tank, tahvil wot ne veriyorsa) sağlayan klandır. Bu konuda yarışmak isteyen klan var ise buyrun yarışalım. Saygılar…

  • Belirttiğin konular üzerine oyuncularımın yorumu bulunmamakta, bilmeni isterim. Bizi sadece bizle ilgili yorumlar ilgilendirir, Cigulipaf’ın alie’yi öne çıkarmak için taf-g ve justice’in oyuncuları ceplerinden harcayarak aldılar ama biz harcatmadık ibaresi tüm aksiyonlarımızın sebebidir. Merkeze bunu alarak kendi klanını ön plana çıkarmaktansa senin belirttiğin şekilde fame point hedefledik ve başardık şeklinde olaya yaklaşması doğru olurdu. Attığı başlığın içerisinde tüm klanlarımızı dolu dolu her yönüyle işlemesini istedirk.

   Tüm bu konuların arasına son iki cümleni ekleyip olaya başka bir heyecan katman ise harika. Cesaretin kışkırtıcı 😉

   Herkese başarılar iyi oyunlar, zorda olsa Cigulipafa sanırım derdimizi anlatabildik her ne kadar yokuşa sürsede!

 7. Bir Türk klanına mensup olmama nedenimsiniz arkadaşlar 🙂 Adam kendi klanının reklamını yapacak tabii siz de dersiniz ki bizim klan isimlerimizi sil.Hepsi bu.Kendi klanına daha kaliteli oyuncu çekmek zorunda ciguli.Keşke sadece AL1E adı altında paylaşım yapsaydın.Tartışma ve Husumet çıkmazdı.AL1E ‘ye kıl bir oyuncu olarak söylüyorum.Bir kaç chat korsanı var aralarında çeneleri durmuyor oyun içinde.Ama tekrar diyorum keşke bir tek AL1E adına yapsaydın.Diğerlerini katıp işin içine biz ödetmedik onlar ödetti der gibi olmuş.Haklılar o konuda.Bence diğer klanları silmelisin.Biz kaliteli bir klanız diye AL1E nin özelliklerini ve performansını yazarsın.

 8. ben buradaki tepkiyi inanılmaz gereksiz buldum. yazıyı okudum ve genel kanaat olarak da Türk klanların için oldukça başarılı olduğu aklımda kaldı. Bu kadar basit. Ha burada iyi veya kötü yok, bir başarı var. herkes bir şekilde çalışmış klanı için. bazıları tahvil harcatmadan tank aldırmış, bazıları tahvilden feragat edip daha çok kişiye aldırmış. hani bu kadar büyütecek bu kadar tartışmaya yol açacak ne var anlamadım.

  Ki yazıya verilen tepkinin bu kadar sert olması da inanılmaz gereksiz. zaten şurada 2-3 tane blog yazarı var, cigilupaf da olgunca herşeye cevap vermeye çalışmış, neden küstürmeye bu kadar uğraşılıyor anlam veremiyorum.

  • Selam,

   Yorumun için teşekkürler. Bizim oyuncuların ne yazık ki bir üslup sorunu var. Sanki “Selam, haberin tamamını okumakla birlikte birtakım eksiklikler buldum, rica etsem şu noktaları da haberine ekler misin?” diye yorum yazan var da, ben herkese kötü davranıyomuşum gibi bir hava estiriliyor.

   Lafım meclisten dışarı, haberi beğenmedin mi? Altına doğru düzgün bir üslupla yaz be kardeşim, ben zaten senin yorumunu görüp eklenmesi gereken noktaları eklerim. Ama yok, illa laf sokacaklar, kendi zekalarınca hakaret edecekler vs..

Comments are closed.