Ana sayfa Süpertest Type 4, Type 5 ve FV 4005 Değişiklikleri Süper Test’te!

Type 4, Type 5 ve FV 4005 Değişiklikleri Süper Test’te!

0
PAYLAŞ

World of Tanks ekibinin duyurusuna göre, yüksek seviyelerin tek atan tankları Type 4, Type 5 ve FV 4005, değişen özellikleriyle Süper Test’e giriş yapacak. Genel olarak Type 4 ve Type 5 tanklarındaki değişikliği bir nevi iyileştirme olarak görebiliriz ama FV 4005 değişiklikleri tankın özelliklerinin düşürülmesi anlamına geliyor. Neler var, bir göz atalım, ilk sırada Type 4 değişikleri var.

Type 4’ün 14 cm’lik topu 14 cm/50 3rd Year Type topunun standart mermi deliş gücü 249 mm’den 252 mm’ye, özel mermi deliş gücü de 282 mm’den 290 mm’ye yükseltiliyor. Değişiklikler sonunda Type 4’ün istatistikleri alttaki görseldeki gibi olacak.

Type 4’ün 14 cm’lik topu dışında, troll top dediğimiz 15 cm/45 41st Year Type topu da değişecek. 15 cm’lik topta daha kapsamlı değişiklikler olacak. Öncelikle standart mermi hasarı 1.100 CP’den 900 CP’ye düşürülecek ve özel mühimmatı da HESH mermiyle değişecek. Bu HESH mermilerin deliş gücü 192 mm’ye yükseltilecek, fakat karşılığında hasarı 700 CP’ye düşürülecek. Yani tıpkı Conway’in son topu B.L. 5.5-in.’deki özel mühimmata benzer bir mühimmatı olacak. Değişiklikler sonunda Type 4’ün istatistikleri alttaki görseldeki gibi olacak.

Type 5 değişikliklerine geçelim. Type 4 gibi, Type 5’in her iki topu da değişiyor. Top değişikliklerinin dışında, Type 5 daha hareketli bir tank olacak. İleri hareket hızı 4 km/s, geri hareket hızı 3 km/s ve gövde dönüş hızı 3 derece artacak. Tankın hızı ve dönüş kabiliyeti dışında motor gücü artacak, hareket ve dönüş halindeki silah dağılması azalacak. Type 5’in 14 cm’lik topuyla istatistikleri alttaki görseldeki gibi olacak.

Troll topun olduğu 15 cm’lik topuyla, Type 5’in istatistikleri alttaki görseldeki gibi olacak.

Type 4 ve Type değişiklikleri, her iki aracın temel konsepti olan süper ağır konseptini devam ettirirken yüksek patlayıcı hasarını azaltacaktır. Bu değişikliklerle birlikte Type 4 ve Type 5’in troll topu daha az verimli hale gelecek, fakat 14 cm’lik topta yapılan değişikliklerle daha fazla tercih edilen top olacaktır. FV 4005’e geçelim.

Tek atışların kralı FV 4005’in istatistikleri de değişmek üzere. İlk olarak tankın ileri (35 km/s’den 32 km/s’e) ve geri hızı (12 km/s’den 8 km/s’e) düşecek. Bunun dışında motor gücü ve gövde dönüş hızında da düşüş olacak. Hareket değişiklikleri dışında top kullanım istatistikleri de değişecek. Tankın isabetliliği ve ve nişan alması süresi düşecek. Değişiklikler sonunda FV 4005’in istatistikleri alttaki görseldeki gibi olacak.


Tüm bu değişikliklerle birlikte FV 4005 kilit özelliğini koruyacak, fakat aracın genel etkinliği düşecek. FV 4005, tek bir saldırı ile düşmanı yok edebilecek güçlü bir savaşçı olmaya devam edecek, ancak bu atışı hazırlamak için daha fazla zamana ihtiyacı olacak.

Her Süper Test haberinde olduğu gibi, yukarıda yer alan değerler test sonuçlarına bağlı olarak değişebilir.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇