Ana sayfa Haberler Umut Sarıkaya ve World Of Tanks

Umut Sarıkaya ve World Of Tanks

0
PAYLAŞ

Umut Sarıkaya, son zamanlarda ülkemizdeki karikatür kültürünün en önemli figürlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Adına Ekşi Sözlük’te sayfalarca yazı yazılan, Facebook’ta 15.000 kişiye ulaşan kadın anam (umut sarıkaya) grubuyla, saf gözlem yeteneğine dayanan tespitleriyle Umut Sarıkaya’nın günümüz karikatür kuşağının önemli bir temsilcisi haline geldiğini söyleyebiliriz. Üstelik sadece karikatürle değil, düz yazıdaki becerisiyle de farklı görüşteki insanların ortak dili haline geldi. Zamanında kendisinin en meşhur karikatürlerinden birine gönderme yapan alttaki afişle, Umut’un baya bir ekmeğini de yemiştim.

Leman’da başlayan karikatürist hayatını Penguen’le süsleyen Umut Sarıkaya, Penguen’den ayrılarak Uykusuz’u kuran ekibin içinde yer almıştı, 2015 yılından beri de kendi çıkardığı Naber Dergi’yle ilerliyor. Bunun dışında Umut’un düz yazılarından oluşan 3 ciltlik Benim de Söyleyeceklerim Var kitapları var tüm kitapçılarda satılıyor.

Ben Umut Sarıkaya’yı Uykusuz zamanından beri tanıyorum ve kendisi uzunca bir süre Otisabi, Ersin Karabulut gibi isimlerle beraber Uykusuz alma sebeplerim arasındaydı. Şimdilerde parası bittiği zaman kendi dergisi Naber Dergi’yi çıkaran Umut Sarıkaya, 1 Kasım’da çıkan Naber Dergi’nin 8. sayısında çok özel bir karikatür paylaştı. Umut Sarıkaya, Naber Dergi’yi bu kadar geciktirmesinin sebebi olarak World of Tanks’ı gösteriyor 😅 Ben Karikatürün ilgili kısımlarını aşağıda paylaşıyorum ama siz öncesini ve sonrasını okumak için Naber Dergi’nin son sayısını almayı unutmayın!

Umut Sarıkaya’nın World of Tanks’a “ASTSUBAY86” nickiyle kaydolmadığı bir gerçek ama nickin ne olursa olsun, kesin bot gibi oynuyorsundur Umut 😅

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇