Ana sayfa Haberler Wargaming’in Yeni Ofisi İngiltere’de

Wargaming’in Yeni Ofisi İngiltere’de

0
PAYLAŞ

Wargaming, İngiltere’nin Guildford kentinde yeni bir ofis açtı. Guildford’daki Wargaming ekibinin başında Sean Decker bulunuyor. Decker, 25 kişilik bir ekibi yönetecek ve Unreal Engine kullanan çok oyunculu çevrimiçi oyun üzerinde çalışacak.

Sean Decker kim diye merak ediyorsanız belirteyim, kendisi yaklaşık 17 yıldır sektörde olan bir oyun geliştiricisi. 12 yıllık EA kariyerinde SimCity, Mirror’s Edge ve Battlefield gibi bilgisayar oyunları bulunuyor. 2013’te EA’dan ayrılıp CCP’ye geçti ve orada da Eve Online üzerinde çalıştı. Bu senenin mayıs ayından itibaren resmi olarak Wargaming’de çalışmaya başladı.

Wargaming’in bu yeni ofisi, yeni dedikoduları da beraberinde getirdi. Birçoğunuzun bildiği üzere Wargaming Seattle, Excalibur adı verilen yeni bir oyun üzerinde çalışıyordu ama bu proje iptal edildi, tüm dokümanlar Minsk ofisine taşındı ve Seattle ofisi kapandı. Guildford ofisi, Excalibur’u devam ettirmek için değil, farklı bir oyun yapmak için kuruldu. Sonuçlarını hep beraber göreceğiz.