Ana sayfa Wargaming WG Fest Soru&Cevap #2

WG Fest Soru&Cevap #2

0
PAYLAŞ

WG Fest’te World of Tanks geliştiricilerinden Murazor(M), Slava Makarov(S) ve Anton Pankov(A)’la bir söyleşi düzenlenmişti. Söyleşinin ilk bölümünü daha önce blogda paylaşmıştım. Söyleşinin ikinci bölümü de geldi.

S: IS-4 dalındaki mekanik değişikliklerini açıklamayacağız. Gerçekten güzel şeyler yaptığımızı düşünüyoruz. Bunu açıkladığımızda da birçok kişiye sürpriz olacak. Şimdilik sürprizi sulandırmak istemiyoruz.

S: İngiliz ağır tanklarını daha orijinal yapmak için çalışacağız.

S: (Overmatch mekanikleri hakkında) Olay bazı tanklar üzerinde daha az veya daha çok çalışma meselesi değil. Asıl olay tanklar çok değişti, bu değişikliklerin çok büyük değişiklikler olmadığını düşünen tasarımcıları biraz haşladım; çünkü tanklar farklı yerlerden delinebilir hale geldiler. Bu tarz değişiklikleri, tankların büyük bir bölümünü etkileyeceğini söylemeden hayata geçiremezsiniz.

S/M/A: KV-5 hakkındaki çözüm 6 aydır bir güncellemeden diğerine erteleniyor. Gerçekten basit bir çözüm yok. KV-5’teki “gold mermi” kullanımı diğer 8. seviye tanklarla aynı. KV-5’in güzel istatistiklere sahip.

S: Yeni savaş modları hakkında çalışıyoruz.

S: Bizden yeni harita beklemeyin. Öncelikle var olan haritaların grafiklerini değiştireceğiz.

A: Siber sporlar için bazı fikirlerimiz var ve bu konuda çalışacağız. Sadece 300 bin dolara 7’ye 7 savaş değil, hafta sonu arkadaşlarınızla diğerlerini yenebileceğiniz bir şey düşünüyoruz.

M: Premium tank iyileştirme sırasında Panther/M10 ve Japon Tiger var.

A: 3-4 yıl önce satılan premium tankların restorasyonu konusunda şu an geliştirme aşamasında olan bir fikrimiz var. 3-4 yıl önce satılan bir tankı o zaman sattığınız fiyata göre alabileceksiniz. Mesela, Type 59.

S: +-25% RNG’yi kaldırırsak bu oyunu oynamak daha kötü bir hal alır.

M: KV-85 eninde sonunda 122mm’lik topu kaybedecek. Bu tankı dengeleyeceğiz ve bu topu kaldıracağız.

S: Klan savaşları, ekip savaşları ve oyuncunun 10. seviyeye ulaştıktan sonra yapacağı her şey buradan bakınca kötü görünüyor. Savaş modlarını yeniden çalışacağız. Bu güncellemeyle halledilecek bir durum değil, bunun yeniden yapılması lazım. Gelecek yıl bazı değişiklikler yapacağız.