Ana sayfa Haberler WGL Finals Soru&Cevap (27 Mayıs 2017)

WGL Finals Soru&Cevap (27 Mayıs 2017)

2
PAYLAŞ

World of Tanks geliştiricileri Moskova’da gerçekleşen The Wargaming.Net League’de bir soru&cevap etkinliğine katıldılar. Satırbaşları aşağıdaki gibidir.

● Defender yakın gelecekte satılmayacak. Bir süre Defender beklemeyin.
● Premium Tank Takası sistemi RU sunucusu özelinde ilgi gördü.
● Bir anti hile sistemi üzerinde çalışıyoruz, 2017’nin sonbaharında açık testelerde deneyebileceksiniz. World of Tanks Mods portalı tüm kullanıcılara sunuldu, şu anda alfa testleri yapılıyor. Bunu yapmaktaki amacımız res_mods klasörünü kaldırmak, sadece Mods Portal’ı kullanarak birtakım modifikasyonlar yapabileceksiniz.
● Yeni haritaların geliştirmesini şu an için durdurduk, şu anda tüm ekip eldeki haritaları HD’ye geçirmeye çalışıyor. Bu işlem bittikten sonra yeni haritalara başlayacağız, güzel fikirlerimiz var.
● HD haritaların hepsi bir arada gelecek, tanklarda olduğu gibi tek tek HD harita eklenmeyecek.
● Büyük bir çeşitliliği olan yeni bir kamuflaj sistemi üzerinde çalışıyoruz, bunu tamamlamamız için 6 aya ihtiyacımız var. Ne zaman gelir, net bir cevabımız yok.
● Fransız tank avcı dalının 8. seviyeden sonra kötü olduğunu düşünüyoruz, üzerinde çalışacağız. Fransız tank avcılarına şarjörlü toplar eklemeyi planlıyoruz.
● Savaşlardaki aktif KMT sayısı gittikçe düşüyor.
● T-22 Medium için herhangi bir geliştirme olmayacak.
● Tekerlekli araçlar oyun içinde gayet iyi yer aldı. Fakat hala geliştirmemiz gereken şeyler var. Bu geliştirmeleri yaptıktan sonra oyuna ekleyeceğiz.
● Çin sunucusu gelecekte ekstra mürettebat yetenekleri alacak, Bunlardan birisi de Pekin Opera mürettebatı olacak. (Ne olduğu ve nasıl olduğu konusunda hiçbir fikrim yok)
● 300 saniyenin altında biten savaşların tümü aynı skorla bitiyor: 15:0 / 15:1 / 15:2 / 15:3 / 15:4 / 15:5
● SU-76i bu haliyle tekrar satılmayacak. Bedeli 100€ olsa bile, özelliklerini düşürmeden satmayı düşünmüyoruz.
● Maus ve Type 5 Heavy ile ilgili bazı problemler var, yeni güncellemelerle bu problemleri çözeceğiz.
● Malinovka haritası oyunda kalacak, kaldırma gibi bir planımız yok.
● Yeni karşılaşma ayarlarının sunulmasıyla birlikte Kişisel Görevler de değişecek.
● Yeni, eğlenceli modlar getireceğiz.
● Savaş sonrası yeni bir oyuncu değerlendirme sistemi getirmeyi düşünüyoruz, testler başarılı geçerse ve oyuncular da severse oyuna gelebilir.
● Hafif tankların dengesiz olduğunu düşünmüyoruz. İstatistiklere baktığımızda normal performans sergilediklerini görüyoruz.
● Farklı seviyelerden ekip savaşını geri getirmei planlamıyoruz. Ekip savaşları aynı seviyedeki tanklardan oluşmaya devam edecek.
● Oyunda, sınırlı karşılaşma ayarları olan tankların (IS-6, T26E4, Panther/M10, E25 vs..) bu özelliğini kaldırmayı düşünmüyoruz.