Ana sayfa Haberler World of Tanks Yayıncıları #2: Horatio__Caine

World of Tanks Yayıncıları #2: Horatio__Caine

0
PAYLAŞ

World of Tanks Yayıncıları serimizin sıradaki konuğunu World of Tanks Türkçe forumunu yakından takip eden bir çoğunuz tanıyordur. Kendisi, farklı konulardaki deneyimlerini diğer oyuncularla paylaşan, saygı duyulan birisi. Bu arkadaşımız artık Twitch üzerinen yayın yapmaya başladı. Tabi ki de Horatio__Caine’den bahsediyoruz.

Horatio__Caine’nin en yeni tankı Defender.

Horatio__Caine, World of Tanks oyununu 5 yıldan daha uzun bir süredir oynuyor ve bu hafta Twitch üzerinden yayına başlayacak. Kendi ağzından World of Tanks’ta neler yaptığını dinlemek ister misiniz?

“Merhaba ben Furkan, 23 yaşındayım ve İstanbul Teknik Üniversitesinde okuyorum. 11 Mayıs 2012 tarihinde kendi World of Tanks hesabımı açtım ve o zamandan bu yana World of Tanks oynuyorum. Savaş sayımdan da anlayacağınız üzere World of Tanks’ı sürekli oynayan birisi değilim. Aslında, 2014 yılından beri World of Tanks’ta yayın yapmak ve videolar hazırlamak gibi bir hedefim vardı. Ancak oyunu bile güç bela kaldıran bir laptopla bunu başarmak elbette pek mümkün değildi. Yeni ve güçlü bir sistem topladım, bu sayede yayın yapmaya başladım. World of Tanks’e yeni başlamış oyuncuların sorularını cevaplamak, oyundan edindiğim tecrübelerimi başka oyunculara aktarmak için yayın yapıyorum. Eleştirilere açığım. Özellikle de kazanmış olduğumuz bir oyunda hata yaptığımda, izleyicilerin sohbete “burada böyle bir hata yaptın, böyle böyle yapsan daha iyi olurdu” şeklinde yorum yapması veya oyunumu eliştirmesi beni mutlu eder, çünkü bu tarz yapıcı eleştiriler oyunumu daha iyi yerlere taşıyacaktır. Bu sebeple oyunumu izleyen oyunculara bir şeyler öğretmek ve onlardan bir şeyler öğrenmek, karşılıklı bir kazanım sağlamak için yayın yapmayı özellikle istiyorum. Yayınlarımı sadece World of Tanks ile sınırlı tutmamaya gayret gösteriyorum. İzleyicilerden gelecek isteklere göre Battlefield 1 Online, GTA 5 Online, Rust vb. oyunların da yayınlarını yapmayı çok isterim. Şimdilik haftada 3 yayın yapma hedefim var. Çarşamba 20:00-00:00, Cuma 16:00-00:00 ve Cumartesi 16:00-00:00 saatleri arasında yayın yapacağım. Ancak takdir edersiniz ki, üniversite eğitimine devam eden bir öğrenci olarak sınav haftalarında veya yoğun olduğum dönemlerde haftada iki veya bir yayın yapmayı planlıyorum. Hangi yayın programını kullandığımı soracak olursanız da Open Broadcaster Software programını kullanıyorum. Ücretsiz, kullanımı kolay ve oldukça da kaliteli bir program. Lafı fazla uzatmayalım, Twitch kanalıma bekliyorum.

Horatio__Caine Twitch yayın kanalı: https://www.twitch.tv/hoyratbaba