Ana sayfa Haberler World of Tanks Yayıncıları #3: SouLBrinGeR

World of Tanks Yayıncıları #3: SouLBrinGeR

0
PAYLAŞ
Ohzman ve SouLBrinGeR, World of Tanks Türkiye Turnuvasının sunucu koltuğunda.

Cigulipaf.com ekibi olarak World of Tanks’ta yayın yapan Türk oyuncuları tanıttığımız World of Tanks Yayıncıları yazı dizisinin 3. konuğunu birçoğunuz tanıyordur: SouLBrinGeR veya kısaca S0lbi.

SouLBrinGeR, uzun bir süre yayın yapmış olsa da, bir süredir hem internet hızı kaynaklı hem de bazı kişisel sorunlar nedeniyle aktif olarak yayın yapmıyordu. Önceleri BABA klanında yer alan, son daha sonradan NOXUS’a geçen SouLBrinGeR, YouTube’da hesabında klan savaşlarıyla ilgili videolar paylaşarak hem klan savaşlarını oyunculara tanıtıyor, hem de klan savaşlarının yoğun taktik gerektiren durumlarını izleyicilere aktarıyordu. Yayınlarına bir süredir ara vermiş olan SouLBrinGeR veya kısaca S0lbi, aktif olarak Twitch kanalı üzerinden yayın yapmaya başladı.

Türk topluluğundakı en iyi oyuncular arasında olan SouLBrinGeR, zaman zaman Ohzman’la birlikte yayın yapıyor ve Ohzman’ın yayınlarına konuk oluyor. SouLBrinGeR veya kısaca S0lbi’nin World of Tanks hikayesini bir de kendinden dinleyelim.

SoulBringer (S0lbi)
Merhaba, ben SouLBrinGeR. World of Tanks’a ilk olarak Ağustos 2011’de başladım, o zaman başka bir oyun oynuyordum ve World of Tanks’a sadece günün ilk zaferindeki X2’leri almak için giriyordum. Sonradan bu oyun iyice sarmaya başladı ve zamanla oynadığım tek oyun oldu. [1453] klanında oynarken [SULTANS] klanıyla birleştik ve isim değişikliğine giderek [BABA] klanını kurduk. Ara ara, toplamda da 1.5 sene [EFE] klanında oynadım. Wargaming League’de Silver lige çıkan ilk ve tek Türk takımını kurduk, uzun süre yarı profesyonel olarak ESL’de oynadım. 2016 yazında [NOXUS] klanının kurulmasında BABA klanında aktif rol aldım. 2015’in Temmuz ayından itibaren yayın yapıyorum fakat arada bazı nedenlerden dolayı 10 aylık bir zorunlu ara vermem gerekti. Şubat 2017 itibariyle de tekrar yayınlara başladım. Yayınlarımın ana amacı yüksek WN8’e sahip yabancı yayıncılara alternatif Türkçe bir yayın olması. Hafta içi 4 gün, hafta sonu da 1 gün muhakkak yayın açmaya çalışıyorum ama diğer Türk yayıncılarla, Ohzman ve MrBotosh’la çakışmamak için zaman zaman yayın yapmıyorum veya yayını daha geç saatlere alıyorum. Yayın yaptığım saatler genel olarak 19:00-23:00 arasına denk geliyor.

S0lbi’nin sosyal medya ve Twitch hesaplarına ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.
SouLBrinGeR Youtube Kanalı
SouLBrinGeR Twitch Kanalı
SouLBrinGeR Facebook Hesabı