Ana sayfa Haberler World of Tanks Yayıncıları #4: MrBotosh

World of Tanks Yayıncıları #4: MrBotosh

0
PAYLAŞ

Cigulipaf.com ekibi olarak World of Tanks’ın Türk yayıncılarını konu aldığımız bu yazı dizimizde World of Tanks Türk topluluğunun en çok tanınan yayıncılarından birini konuk ediyoruz: MrBotosh. YouTube kanalında oyuna yeni başlayanlar için hazırladığı detaylı oyun içi rehberlerle oyuncuları bilgilendiren ve World of Tanks Türkçe forumunda verdiği istatistiksel cevaplarla birbirinden ilginç rakamları açıklayan Barış Tayfur’u, eski nickiyle brstfyr, yeni nickiyle MrBotosh’u daha yakından tanıyacağız! İşte kendisinin dilinden Mr.Botosh’un World of Tanks hikayesi!

Merhaba ben Barış. Siz beni hep “Brstyfr” olarak biliyordunuz ama artık “Mr.Botosh” nicki ile yola devam ediyorum. Sebebi mi? Çok bariz değil mi, Brstyfr ne yahu! Böyle nick mi olur 🙂

World of Tanks onamaya Nisan 2012’de başladım. Her yeni oyuncu gibi uzunca süre (yaklaşık 10 bin maç!) oldukça kötü bir oyuncu olarak oynadım. Ardından bir aydınlanma yaşadım ve sürekli olarak kendimi geliştirmeye başladım. Hala da gelişmeye devam ediyorum. Yerli-yabancı bir çok klanda yer aldım. Şimdiye kadar en uzun süre vakit geçirdiğim klanlar RDR, BABA ve hala üyesi olduğum NOXUS oldu.

Yayıncılığa başlamam ise World of Tanks forum kullanıcıları sayesinde oldu. Forumdaki birçok kullanıcı, kötü bir oyuncudan oldukça iyi bir oyuncuya evrilmeme inanmıyordu, açıkçası ben de bunu kanıtlamak için yayıncılığıa başladım. Yayınlarımdaysa bu evrimi nasıl gerçekleştirdiğimi detaylı olarak gösterdiğime inanıyorum. Uygulamalı olarak sürekli daha önce yaptığım yanlışları anlatıyor, doğrusunun ne olduğunu katılımcılara gösteriyorum. Maçların kritik anlarını, tankların görevlerini vb. anlatıyorum. Kısacası oyunu doğru ve mantıklı oynamayı anlatıyorum. Temmuz 2015’ten beri yayın yapıyorum.

Oyunu doğru öğrenmek, sağlam taktikler ve üstün Kayserili analizlerimle kendinizi geliştirmek isterseniz sizleri de yayınlarıma beklerim. Yaşasın Yeşil Unicum’lar!!!

MrBotosh’un iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.
Twitch Kanalı
Youtube Kanalı
Facebook Sayfası

Sevenleri tarafından Mr.Botosh için hazırlanmış caps.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MrBotosh’un YouTube kanalını sıklıkla takip ediyorum ve kendisinden yeni şeyler öğreniyorum. Oyuna ilk başlayanlar için tavsiyem, MrBotosh’un yayınlarını takip edin. Videolarını izleyin, yayınlarını takip edin, forumdaki yazılarını okuyun. Zamanla bu oyunun mekaniklerini kavramaya ve daha iyi oyunlar çıkarmaya başlayacaksınız.