Ana sayfa Wargaming World of Tanks’ta Altın Sızıntısı

World of Tanks’ta Altın Sızıntısı

1
PAYLAŞ

World of Tanks’ta bugün altın sızıntısı yaşandı. Dün İlerlemeli Savaşlara katılmış olan oyuncuların hesaplarına gece boyunca altın yağdı. Toplam ne kadar altın mı geldi?

Bir oyuncunun hesabına 440.000 altın yatmış. Başka bir oyuncu bir sabah uyandığında hesabında 280.000 altın varış. Birinin hesabına 150.000 altın eklenmiş. Başka bir oyuncu sabah oyuna girdiğinde 97.000 altını olduğunu görmüş. Toplamda 103.000 altın yatan oyuncular da var. Başka bir oyuncuya da 22.000 kişisel yedek verilmiş. İlerlemeli Savaşlara katılmış oyuncuların hesabına altın yatması normal bir durum ama bu kadar altın? Kesin bir sorun var!

World of Tanks’taki altın sızıntısı hakkında World of Tanks Türkçe Topluluk Yöneticisi tagl1a, World of Tanks Türkçe forumunda bir açıklama yaptı:
Komutanlar,

Bu haftasonu gerçekleştirilen War Games Testi’nden sonra altın dağılımında problemler ortaya çıktı. Bu sorun üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu süre içerisinde eğer hesabınıza altın eklendiyse lütfen bu altınları harcamayın.

Teşekkür ederiz.

Dün gece ne oldu? Açıkça görülüyor ki World of Tanks oyuncularının hesabına çok fazladan altın yatmış. Altını bol bulan birçok oyuncu garajdaki tüm tankları satın aldı, altını serbest deneyime çevirdi, bu serbest deneyimle tank açtı, mürettebat eğitti. Bu oyuncuların hesabı şu anda daha fazla altının harcanmaması için kapalı. Bu hesaplarla ilgili araştırma sürüyor. Kuvvetle muhtemel, bu oyunculara yatan altınlar ve bu altınların getirdiği her şey geri alınacak. Fazladan yatan altını hiç harcamayan oyuncuların hesabı açıldı ve bu oyuncular sorunsuz bir şekilde oyun oynamaya devam ediyor.

Altın sızıntısı neyden kaynaklandı? Henüz kestirmek güç ama World of Tanks Alman Topluluk Koordinatörü Crysantos da konuyla ilgili olarak oyunculardan özür diledi ve premium hesabı olup durumdan etkilenen oyunculara 1 günlük premium ekleneceğini söyledi.

Tabi bir şeyi daha belirtmekte fayda var. Fazladan yatan altını kullanan oyuncuların hesabını kapatmak kolay. Hesabında normal yollardan elde ettiği altını olup hesabından fazladan altın çekilen oyuncular da var. Bu oyuncuların altınlarını geri alabilmeleri için World of Tanks müşteri hizmetlerine danışması gerekiyor.

Altın sızıntısı birçok oyuncuyu memnun etmiş. Hesabına fazladan altın yatmış birkaç oyuncuyla konuştum ve bu oyuncular, oyundaki en iyi 2-3 saati geçirdiklerini söylüyorlar. Her şey bir rüya gibi, değil mi? Uyanıyorsun ve hesabında 440.000 altın görüyorsun… World of Tanks’ta bir günlüğüne de olsa rüya gerçeğe dönüştü.