Ana sayfa Haberler World of Tanks’ta Sanal Gerçeklik

World of Tanks’ta Sanal Gerçeklik

0
PAYLAŞ

vr

Wargaming basın sözcüsü Ivan Zhivitsa, kısa bir süre önce sanal gerçeklik platformlarının World of Tanks’taki geleceği hakkında açıklamalarda bulundu: “Şimdilik pazarın gelişmesini beklemek zorundayız. Sanal gerçeklik, şu anda yatırım yapacak kadar karlı değil.”

Wargaming istatistiklerine göre, sanal gerçeklik ekipmanlarına sahip oyuncu sayısı çok az ve bu cihazların hepsi aynı değil, birçoğunda eksiklikler bulunuyor. Buna rağmen, Wargaming sanal gerçeklik içeriklerini eğlence ve eğitim amacıyla kullanmayı planlıyor: “Sanal gerçekliğin eğlence ve eğitim programları için iyi bir perspektif sunduğunu düşünüyoruz. Google ile beraber geliştireceğimiz projeler için bir anlaşmaya vardık. Onlara, tankların veya savaş gemilerinin içini gezilebileceğiniz projeler ve rakamlar sunduk. Bu videolarda, hali hazırda 6 milyon izlenmeye ulaştık.”

Wargaming, ayrıca e-spor içeriklerini VR platformuyla buluşturmayı amaçlıyor: “Şimdilik test aşamasında olan bir platform hazırlıyoruz. Farklı bir oyun gibi değil, içerikleri takip edebileceğiniz bir yol geliştiriyoruz.