Ana sayfa Güncellemeler WoT 1.0: Yepyeni Bir Oyun!

WoT 1.0: Yepyeni Bir Oyun!

4
PAYLAŞ

Normal şartlar altında, bu yazıyı 2 hafta önce yazmam gerekiyordu, fakat birtakım sebeplerden dolayı erteledim.

World of Tanks’ın 1.0 güncellemesi testleri başlamadan önce, Wargaming isteyen tüm topluluk katılımcılarına WoT 1.0 Süper Test’ine giriş kodları verdi ki, WoT 1.0’la ilgili içerik üretelim ve yepyeni haritalar hakkında geri dönüş yapalım. Ben de bu fırsatı kaçırmak istemedim ve WoT 1.0’ın Süper Test’lerine katıldım. Süper Test sunucusu beta sunucusundan farklı bir işleyişe sahip, mesela sunucu aynı anda 100 oyuncudan fazlasını kaldırmıyor. Dolayısıyla 15’e 15 tam bir savaş testi yapmak yerine tüm haritaları tek başıma gezdim ve söylemeliyim ki, yepyeni bir oyun sizleri bekliyor!

World of Tanks haritalarının HD’ye geçmesiyle birlikte haritaların alanı genişledi. Sıradan bir World of Tanks haritası 1x1km genişliğinde olsa bile, haritanın sınırlarını belirleyen kırmızı çizgilerin arkasında 100 metrelik bir alan daha bulunuyordu. Bu 100 metrelik alan, haritanın devamı gibi bir hava veriyordu ve böylece bir haritaların asıl büyüklüğü 1.2×1.2km genişliğe ulaşıyordu. HD haritalarda böyle bir durum yok, haritaların genişliği 2x2km genişliğe kadar uzanıyor ve böylece kırmızı çizgilerin dışındaki alanlar genişliyor.

Lakeville haritasını ele alalım. Lakeville’de kocaman bir köprü var ve bu köprü haritanın sınırlarını belirleyen kırmızı çizgilerin dışında kalmasına rağmen haritaya bir ambiyans ekliyor, bir karakter katıyor.

World of Tanks’ın 1.0 güncellemesindeki en büyük değişikliklerden bir tanesi de yeni içeriklerin üretilmesi oldu. Oyundaki haritalar HD’ye geçirilirken tüm her şey sıfırdan yapıldı ve tüm bu özellikler Wargaming’in yeni efektler eklemesine imkan tanıyor. Bu yüzden yeni fizik motorunun iyi bir iş başardığını belirtmem gerek.

Tüm haritalar HD’ye geçirilmesinde yeni fizik motorunun büyük payı var. Oyuncuların bir çoğu haritaların HD’ye geçirilmesi konusunda benimle aynı heyecanı taşımıyor, çünkü bilgisayarın bu kadar ayrıntıyı oynatmayacağını düşünüyor. Aslında şu anki fizik motoruyla tüm haritalar HD’ye geçirilseydi bu düşünce doğru olabilirdi ama sizi temin ederim ki WoT 1.0’da bu tarz sıkıntılar olmayacak, çünkü yeni fizik motoru harita performansını bir üst noktaya taşıyor. World of Tanks’ı 3 yıllık laptopta oynayan bir oyuncu olarak söyleyebilirim ki, ben bu oyunu rahat oynayabiliyorsam siz de oynarsınız.

Yeni güncellemede yeni bir harita var! Yukarıdaki harita WoT 1.0 ile oyuna eklenecek. Buzul adı verilen bu harita, sizi ve tanklarınızı İskandinavya’ya götürüyor. Gemi mezarlığının ortasında, Çelik devlerin etrafınızdaki araziyi oluşturduğu gemi mezarlığının ortasında savaşacaksınız.

WoT 1.0’da bulacaklarınız sadece HD haritalar ve yeni fizik motoruyla sınırlı değil. Her harita için sil baştan yeni müzikler kaydedildi ve böylece haritaların ruhu oyuna daha çok işlendi. Redshire artık daha “İngiliz” ve Ruinberg daha “Alman”, bunun dışında El Halluf’da Kuzey Afrika esintilerini hissedebilir, Karelia’da Rus ve Slav kültürüne ait tınılar duyabilirsiniz. Haritalara ait müzikleri şu bağlantıdan dinleyebilirsiniz: WoT 1.0 Harita Müzikleri

World of Tanks’ın 1.0 güncellemesine hazır mısınız? Ben yeni güncellemeyi sevdim, çünkü yıllardır SD kalitesinde oynadığımız haritalara yepyeni bir soluk getiriyor.Siz de WoT 1.0 güncellemesini kendi gözlerinizle görmek, HD haritaları gezmek isterseniz şu bağlantıdan beta sunucusunu indirebilirsiniz: WoT 1.0 Güncellemesi Bilgi Merkezi

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇