Ana sayfa Almanya WT auf E 100 Geri Geliyor mu?

WT auf E 100 Geri Geliyor mu?

5
PAYLAŞ

Yazmamayı planlıyordum ama bu konuda Türk oyuncular arasındaki dedikodular artınca açıklama gereği duydum. Her şey bir videoyla başladı.

Rus Youtube kanalı BLOODY TV, 11 Temmuz’da bir video paylaştı. Yukarıda paylaştığım videoda, tankın oyun içi videosunu paylaştıktan sonra Waffenträger auf E 100’ün istatistiklerinin değiştiğini ve bu tankın oyuna ekleneceğini belirtti. Bunun için de iki mantıklı sebep vardı:
● Online oyuncu sayısının düşmesi ve WG’nin bu konuda bir değişiklik yapması.
● Oyuncuları oyuna çekmek için Kişisel Görevlerle daha ilgi çekici hediyelerin verilmesi.WT auf E 100, 9.15 güncellemesinde yerini Grille 15’e bıraksa da, bu tankın dosyaları henüz oyun sunucusundan silinmedi. BLOODY TV’nin iddiasına göre WT auf E 100’ün can puanı düşürüldü, daha düşük deliş gücü ve daha düşük hasarıyla tekrar oyuna sunuldu. Yine de şarjörde 5 mermi bulunuyor ve dakika başı hasarı 2.200’ü geçiyor. Bu videonun üzerinden 3 gün geçtikten sonra bir görsel dikkatleri çekti.

World of Tanks Blitz Avrupa portalı, 14 Temmuz’daki Reyting Savaşları 4.0 haberini üstteki görselle verdi (Bu habere ulaşmak için tıklayın). Bu görselde dikkatinizi çeken bir şey oldu mu? En sondaki tank mesela? Bu görseli gören oyuncular, en arkadaki tankın WT auf E 100 olduğunu ve 8. seviye premium tank olarak oyuna ekleneceği söylentisini yaydı. Peki, bu söylenti doğru olabilir mi?

World of Tanks Blitz Rusya portalı aynı haberi üstteki görselle sundu (Bu habere ulaşmak için tıklayın). Görseldeki tankın net bir şekilde Grille 15 olduğunu söyleyebiliriz. Peki, neden Avrupa portalında farklı bir tank var?

Avrupa portalındaki görselde yer alan Grille 15’e yakından bakarsanız tankın şasisinin WT auf E 100’i bırak E 100 bile olmadığını görürsünüz. Bence asıl sorulması gereken sorulardan biri şu: Wargaming, WT auf E 100’ün PC’ye gelişini neden World of Tanks Blitz haberiyle duyurmaya karar verdi? Üstelik 10. seviye tanklar arasındaki bir etkinlikten bahsederken neden (olası) 8. seviye premium tank olan WT auf E 100’ün görselini kullandı? Bu hiç mantıklı değil.

Aslında gayet mantıklı bir açıklaması var: Grille 15 görselini kullanan tasarımcı yanlış görseli kullandı. Tankın dosyalarına gelince de, evet, Wargaming bu tankın dosyalarını henüz sunucularından silmedi. Aslında bu oldukça normal bir durum, hem dosyaların silinmemesi tankın geri geleceği anlamını taşımıyor ki? BLOODY TV’nin videosunun altında yer alan yorumlara baktığınızda hemen ilk yorumda bu tankın yeni istatistiklerini World of Tanks’ın sitesinden aldığını söylüyor ki, zaten bu tankın hiç silinmemiş olduğunu düşünürsek gayet olası bir durum. İstatistikleri incelemek için tıklayın: WT auf E 100

Birçok oyuncunun bilmediği bir şey daha var. Tankfest 2017’de konuşan Murazor, Waffenträger auf E 100’ün geri gelmeyeceğini ve bu konuda çıkan tüm dedikoduların yanlış olduğunu söyledi. Bu cümleleri Tankfest’e gelen topluluk katılımcılarına söyledi ve 30 topluluk katılımcısının karşısında bu cümleyi kurmak laf olsun, torba dolsun diye söyleyebileceğiniz bir şey değil. Demek ki Wargaming, bu tankın oyun için uygun olmadığını düşünüyor.Tabi unutmamanız gereken bir şey var: ben kendi bulduğum bilgiler üzerinden olayı yorumluyorum ve tüm bunlara dayanarak WT auf E 100’ün oyuna herhangi bir şekilde gelmeyeceğini söylüyorum. Ne normal tank olarak, ne premium ne de ödül tankı olarak oyuna gelmeyecek. Benim söylediklerim elbette kesin şeyler değil ama Murazor’un Tanksfest’teki sözleri benim için en ciddi kanıttır.