Ana sayfa Haberler Yeni Klanım ALIE

Yeni Klanım ALIE

9
PAYLAŞ

Bir süredir birçok farklı oyuncudan klan daveti alıyorum. Bana davet gönderip klanına çağıran ve beni bu onura layık gören tüm oyunculara teşekkür ederim. Artık ALIE klanındayım.

Bir süre önce BABA klanına katıldığımı blogum üzerinden sizlere duyurmuştum. Rastgele savaşlarda 15.000’in üzerinde savaşa çıkmış bir oyuncu olarak kale savaşları ve klan savaşlarını hiç tecrübe etmemiştim. Bu savaşlara katılmak ve kendimi taktiksel anlamda daha da geliştirmek için BABA klanına katılmıştım ama klanda işler planladığım gibi gitmedi. Klana katıldığım günün hemen ardından klandan ayrılan oyuncular oldu ve klandaki oyuncu sayısı bir anda yarıya indi. BABA’yı tekrar o eski parlak günlerine döndürmek için çaba sarf ettik, fakat olmadı. Çareyi yeni bir klana geçmekte buldum ve ALIE klanının saflarına katıldım. “Bu ilginç isme sahip klan da ne böyle?” diyecek olursanız NOKTA klanından ayrılan arkadaşların kurduğu yeni bir oluşum şeklinde cevap vererek merakınızı giderebilirim.

Kısaltması ALIE olan yeni klanımın adı Jül Sezar’ın milattan önce 49’da Kuzey İtalya’daki Rubicon ırmağı kıyısında sarf ettiği “Alia Iacta Est” sözlerinden geliyor. Galya’daki zaferden sonra Roma’ya dönüş yolunda Jül Sezar’a, senatonun talebi doğrultusunda ordusunu dağıtması söylenmiş, Jül Sezar bunu kabul etmeyerek “Alia Iacta Est” sözlerini söylemiştir. Birebir çevirisi “zarlar atıldı” demek olan sözleri Türkçeye “ok yaydan çıktı” olarak çevirebiliriz, çünkü bu sözler “geri dönüşü olmayan hareket” anlamına geliyor. Jül Sezar, bu sözlerinden sonra ordusunu dağıtmadı ve Roma’yı sarsacak bir harekete girişti, bu hareketi 4 yıl süren bir savaş döneminin ardından zaferle sonuçlandı.

Klanın simgesi Türkleri en iyi anlatan simge, kurt.

NOKTA klanından ayrılan oyuncuların yeni klan için isim ararken bu sözleri seçmesi bir tesadüf değil. Yönetimdeki değişikliği de göz önünde bulunduran bu hareket sonucunda ALIE’nin ismi ortaya atılmış. Bu ismin önemi büyük, çünkü hem iyi klanlara kafa tutmayı hem de bir anlamda eski klandaki yönetime karşı çıkmayı içeriyor. Bir Türk klanı olarak yeni oluşumu en iyi anlatan görsel olarak da Türklerin tarih boyunca kutsal önem atfettiği kurttan başka bir simge olamazdı. ALIE’nin simgesi, Türkleri en iyi anlatan görsellerden biri, kurt simgesi.

Klanın ikinci komutanı esthox’un klan hakkında söylediği sözler de klanın demokratik yüzünü gösteriyor: “Biz ALIE’de birlikte karar almaya çalışıyoruz ve burada herkesin söz hakkı var. Kale mi yapalım, dünya haritasına mı çıkalım? Biz burada, yönetim kademesi olarak genel adına karar alıp herkese diretmek yerine oyuncuların isteğini göz önünde bulunduruyoruz. Böylece oyuncuların klana ve savaşlara katılımı artıyor. Bir karar alıp arkasında direttiğin zaman oyuncuyu oyundan soğutuyorsun. Bizim amacımız bu değil. Biz, oyunu oynamaktan keyif duyan ve bu oyunu oynarken eğlenmeye çalışan oyuncuları bir araya getirmeye çalışıyoruz“.

Bana soracak olursanız ben kararımdan dolayı memnunum. Elbette burada bir eski klan-yeni klan hesaplaşması yapacak değilim, fakat bir klanda aradığım klan ortamını buldum diyebilirim. Yeni bir klan arıyorsanız ve Cigulipaf’la aynı ekipte savaşmak istiyorsanız ALIE tam da size göre!

Katılım ve detaylar için tıklayın: World of Tanks Forumu