Ana sayfa Haberler Yeni Premium Tanklardaki Kamuflaj Desenleri

Yeni Premium Tanklardaki Kamuflaj Desenleri

2
PAYLAŞ

World of Tanks kısa bir süre önce iki yeni premium tankı oyunculara tanıttı: AMX M4 mle. 49 Liberté ve T26E5 Patriot. Bu iki tank için, oyundaki mevcut premium tanklara göre daha güçlü tanklar diyebiliriz. Tabi, Liberté ve Patriot’u diğerlerinden ayıran tek özellik güçlü olmaları değil, bu tankların kamuflajlarının tarihsel bir gerçekliği yok.

Tarihsel bir gerçekliği olan kamuflajlara sahip Cromwell B, ISU-122s, IS-2, Pz. 58 Mutz, Skorpion G ve M46 Patton KR gibi tanklar uzun bir zamandan beri oyunda yer alıyor. Bu tanklarla oynamak isteyen oyuncular için Liberté ve Patriot’un kamuflajları birer sorun, çünkü bu tankların tasarımları tarihsel bir gerçekliğe göre dizayn edilmedi. Wargaming tasarımları olan Liberté ve Patriot’un kamuflajları birçok oyuncuyu rahatsız etmiş olacak ki, kamuflajlar hakkındaki huzursuzluklar yazılı şikayetlere dönüştü. Bu konuda World of Tanks forumunda başlık açıldı: Liberté ve Patriot Kamuflajları

Peki, Wargaming, bu konuda neler yapabilir?
1) Premium tankların kamuflajsız versiyonlarını ilave bir ücretle satabilir.
2) Tankların üzerindeki kamuflajları ayarlar düğmesinden kapatabilir.
3) Bir gerçekliği olmayan kamuflajlar yerine, yeni tank eklerken gerçekliğe daha çok sadık kalabilir.

Peki, “her şeyi de Wargaming’den beklememek lazım yau” diyen kullanıcılar ne yapabilir?
1) Tankların gerçek kamuflajlarını indirip yükleyebilir. Liberté ve Patriot’un kamuflajsız versiyonunu bilgisayarınıza indirip yükleyebilirsiniz. Tarihsel gerçekliğe sadık kalmak isteyen oyuncular için World of Tanks İngilizce forumunda gayet güzel bir başlık mevcut: Sgt_Krollnikow’s “Tank Factory”
2) Şikayetinizi yazılı olarak dile getirebilirsiniz. Herhangi bir şikayetinizi bana iletmeniz, bu şikayet konusunda bir adım atılacağı anlamına gelmiyor. Fakat, World of Tanks Türkçe forumuna yazdığınız şikayetler dikkate alınıyor ve haftalık olarak raporlanıyor. World of tanks Türkçe forumuna şikayetinizi yazarak daha etkili bir dönüş alabilirsiniz. Bu konu hakkında hazır açılmış başlıklar da mevcut: AMX Liberté Kamuflaj Değişikliği

Kamuflaj desenleri bir oyuncunun tankı satın almasındaki en büyük sorunlardan biri olabiliyor. Şahsen ben, Panther M/10 ve Cromwell B tanklarının kamuflajlarını gayet beğeniyorum ama aynı şeyi Liberté ve Patriot gibi tanklar için söyleyemem.

World of Tanks’la ilgili herhangi bir konuda şikayetçiyseniz, bu şikayetinizi World of Tanks Türkçe forumunda yazılı olarak belirtin, ses çıkartın. En önemlisi de Cigulipaf’ı darlamayın!