Ana sayfa Haberler Yeni Projeler

Yeni Projeler

0
PAYLAŞ

Birçoğunuz farkındasınızdır, son zamanlarda blogtaki yazı sayım bir hayli azaldı. Bunun birçok sebebi var, en başında da Mayıs ayının başında yeni evime taşınmam ve taşındığım bu evde de internet sorunu çekmem geliyor. İnternetsiz kaldığım dönemlerde de kendimi kitaplığımdaki kitaplara verdim, kitaplarla baş başa kaldığım bu dönem de bir süredir yapmak istediğim projeyi hayata geçirmemi sağladı: bir edebiyat takvimi.

Hemen hemen birçoğumuz önemli günleri biliriz, bugün kimler öldü, kimler doğdu bunları da bilebiliriz belki ama bugünün önemi nedir? Üstelik asıl soru, bu da değil. Asıl soru başka: Bugün edebiyatta neler yaşandı? Belki bugün bir kitap karakterinin doğduğu gündü, belki de yaşamına son verdi, belki bir şairimiz edebiyatta tam da bugün bir şiir yazdı. Tüm bunları nasıl bilebiliriz?

Bu sorunun cevabını vermek için kendi edebiyat takvimimi oluşturdum. Her gün, Instagram’daki @365gunedebiyat hesabımda yeni günle alakalı bir alıntı paylaşıyorum. Türkiye’de ve dünyada yapılmamış bir iş, dolayısıyla neler olacak ben de bilmiyorum ama şu an için istediğim şey paylaşımlara devam etmek. Günleri benimle beraber takip etmek isterseniz sayfamın linkini buraya bırakıyorum.